Zwycięzcy (a) i przegrani wyborów do Parlamentu Europejskiego

Czas czytania:1 Minut, 56 sekund
w: 604
Zwycięzcy (a) i przegrani wyborów do Parlamentu Europejskiego

1. Prawo i Sprawiedliwość. Ciężko się nie zgodzić, że to bez wątpienia zwycięzca tych wyborów. 45,38 procentowe poparcie i ponad 6,19 miliona głosów. Prawie siedem punktów procentowych więcej niż ich największy konkurent – Koalicja Europejska. Co zaważyło o takim wyniku? 500+ ? Film Sekielskiego, w wyniku czego obrońcy katolickich księży masowo poszli do urn? A może (nie bójmy się tego stwierdzić) reżimowa telewizja? Tak, chodzi mi o TVP – napiszę niebawem o niej tekst.

2. Koalicja Europejska. Przegrani. Przegrali z PiSem o prawie milion głosów. Porażka tym bardziej powinna ich boleć, bo przecież nie zapominajmy – Koalicję tworzy aż pięć partii (PO, PSL, SLD, .Nowoczesna i Zieloni). Połączenie się tych ugrupowań nie wystarczyło, by pokonać „pisowską szarańczę”, jak to powiedział niegdyś lider KE – Grzegorz Schetyna.

WAŻNE:  Stanisław Janecki ostro: "postępowe kobiety zastąpiły mózgi cipami"

3. Wiosna. Przegrani. Zapytacie dlaczego? Sondaże przedwyborcze wskazywały nawet kilkunastoprocentowe poparcie dla partii Roberta Biedronia. Tymczasem jedynie słuszny „sondaż” wskazał w poniedziałek zaledwie 6%. Były prezydent miasta Słupska cieszy się tym wynikiem. Chwali się, że jest trzecią siłą polityczną w Polsce. I ma rację. Trzecią siłą polityczną. Ponad 30 punktów procentowych za KE.

4. Konfederacja. Tu ciężko jednoznacznie stwierdzić. Prawdą jest, że sympatycy Konfederacji liczyli na wyższy wynik. Niektórzy mówili nawet o „dwucyfrówce”. I o ile w niedzielny wieczór mogli się jeszcze nawet cieszyć z ponad 6 procentowego poparcia, to tak w poniedziałek z samego rana obudzili się z bardzo niemiłą wiadomością – poniżej progu wyborczego. Z drugiej zaś strony 4,55% może być niezłym wynikiem patrząc na totalne zgaszenie Konfederacji w mediach publicznych. Albo w ogóle nie istnieli, albo nazywani byli ruskimi agentami. Takie kreowanie kłamstwa przez przede wszystkim Telewizję Polską musiało odbić się źle na prawicowej koalicji.

WAŻNE:  SONDAŻ MAJ 2019: Poparcie dla partii politycznych – Zagłosuj i zobacz wyniki!

5. Kukiz’15. Oczywiście przegrani. W wyborach prezydenckich Paweł Kukiz zdobył 20%, co było szalonym wynikiem. Muzyko-polityk był na ustach wszystkich. Następnie wybory do parlamentu polskiego z wynikiem 8,81 % (tak, wybory sejmowe to co innego niż prezydenckie, no ale jednak). I teraz wybory do europarlamentu – 3,69%. Widać wyraźny spadek poparcia dla antysystemowej partii. Czy Kukiz’15 jest tylko czymś czasowym?

6. Lewica Razem. Przegrani. Jedyna prawdziwie lewicowa koalicja tych rozgrywek. Partia Razem + Ruch Sprawiedliwości Społecznej + Unia Pracy. Tanie mieszkania na wynajem, darmowe leki na receptę, europejska płaca minimalna i walka z globalnym ociepleniem. To główne punkty programu Lewicy Razem, które jednak nie trafiły do wyborców, aczkolwiek nie można wątpić, że też zostali przemilczani przez główne media.

WAŻNE:  SONDA PREZYDENCKA: Na kogo Polacy zagłosują w wyborach na prezydenta Polski?
Komentarze
0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz