W Polsce znów walczą z Kościołem! Petycja o usunięcie krzyży z miejsc publicznych!

Czas czytania:1 Minut, 30 sekund
w: 586
W Polsce znów walczą z Kościołem! Petycja o usunięcie krzyży z miejsc publicznych!

W internecie pojawiła się popularna petycja o usunięcie krzyży z miejsc publicznych w Polsce. To kolejny objaw panującego w ostatnim czasie coraz bardziej jawnego antyklerykalizmu i ateizmu. Z pewnością ma to związek z ostatnimi medialnymi doniesieniami dotyczącymi przypadków pedofilii u księży katolickich. Na skutek tych informacji internecie pojawiła się fala hejtu wobec religii i katolickich duchownych.

W ostatnich tygodniach w mediach bardzo źle mówi się o Kościele. Przypadki pedofilii bulwersują media jak i zwykłych szarych obywateli. Zastanawiające jest jednak to, że mówi się jedynie o przypadkach wśród duchownych. Znane są jednak bardzo duże ilości przypadków takich czynów wśród gwiazd. Aktorzy, celebryci i inne gwiazdy również często są bohaterami takich złych zachowań. Fakt ten jest jednak pomijany, a w mediach przebija się jedynie obraz księży.

WAŻNE:  Przekop Mierzei Wiślanej. Ministerstwo pokazało wizualizację końcowego efektu

W związku z takimi sytuacjami w przekazie medialnym pojawiła się petycja o usunięcie krzyży z przestrzeni publicznej. W Polsce mamy wielu przeciwników Kościoła jak i samej religii. Petycja o usunięcie krzyży chrześcijańskich w szybkim tempie zdobyła ponad 10 tysięcy podpisów internautów. Celem autora petycji jest zebranie ponad 100 tysięcy podpisów. Jak czytamy w tekście petycji: „Miejsca publiczne z natury rzeczy, powinny być dla wszystkich w równej mierze i bez dominacji w obszary wolności. Jeżeli dziewięćdziesiąt dziewięć osób ma inne zdanie, to w miejscu publicznym ta jedna osoba również ma takie samo prawo do własnego.”

W Polsce znów walczą z Kościołem! Petycja o usunięcie krzyży z miejsc publicznych!
 Loading ...

Znalazło się też wyjaśnienie dlaczego akurat usunięcie krzyży chrześcijańskich jest tak ważne. W petycji czytamy: „Krzyż chrześcijański jest dla wyznawców i mają pełne prawo korzystać z jego wizerunku. Nie mają jednak, żadnego prawa, by w miejscu publicznym kogokolwiek przymuszać do kontemplacji krzyża, jeżeli sobie tego nie życzy.” Autor namawia do głosowania. Petycja znajduje się pod adresem: https://secure.avaaz.org/pl/community_petitions/Sejm_Rzeczypospolitej_Polskiej_ul_Wiejska_468_00902_Warszawa_Petycja_o_usuniecie_krzyzy_chrzescijanskich_z_miejsc_public/

WAŻNE:  Polacy wyparli się Jana Pawła II. Kochali, gdy był potrzebny, a teraz mają go gdzieś!
  • 638
    Udostępnienia
Komentarze
0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz