TVP nie dostało Telekamer 2021! Są wściekli. "Niemieckie wydawnictwo", "uśmiech politowania"

Czas czytania:1 Minut, 42 sekund
w: 3416
TVP nie dostało Telekamer 2021! Są wściekli. "Niemieckie wydawnictwo", "uśmiech politowania"

TVP nie dostało Telekamer 2021 tygodnika Tele Tydzień. Co prawda jest to dość zaskakujące ponieważ, jedna z trzech największych telewizji w Polsce wcześniej otrzymywała tą nagrodę w wielu kategoriach. Tym razem nagrody za najlepszy serial, aktora, prezenterów otrzymali pracownicy konkurencji. Władzom TVP szczególnie nie w smak jest to, ze wiele nagród zgarnęli celebryci TVN.

Reakcja TVP jednak jest zaskakująca. Telewizja Polska w oświadczeniu opublikowanym na stronie Centrum Informacji TVP w ostrym tonie krytykuje konkurs i organizatora. Zdaniem TVP konkurs Telekamer Tele Tygodnia to kpina z widzów i karykatura rynku. Jak piszą, wynik konkursu „rażąco różnią się od faktycznych codziennych wyborów milionów widzów” oraz „może budzić jedynie uśmiech politowania”.

WAŻNE:  Wybory już jesienią? SONDA: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach? WYNIKI

Czy uważasz że wyniki Telekamer 2021 są nieprawidłowe?

View Results

TVP nie dostało Telekamer 2021! Są wściekli. "Niemieckie wydawnictwo", "uśmiech politowania"
 Loading ...

TVP nie dostało Telekamer 2021

TVP nie dostało Telekamer 2021, bo zdaniem przedstawicieli Telewizji Publicznej miały też nierzetelny sposób głosowania. Sposób ten mimo, że jest stosowany od wielu lat tym razem został bardzo skrytykowany. Winą obarczają zbyt drogie SMS-y i skomplikowany proces głosowania przez internet – co ich zdaniem jest „szyderstwem organizatorów plebiscytu”. Tygodnik, który organizuje głosowanie ma bowiem jedynie czytelników w wersji papierowej. Nieadekwatna miała być też tzw. grupa komercyjna widzów o czym świadczy popularność celebrytów TVP w Internecie. Ich zdaniem „przeraża jak szybko metody opresji i manipulacji stosowane dziś w świecie przez gigantów technologicznych przenikają na nasz polski rodzimy grunt”.

WAŻNE:  SONDAŻ MAJ 2019: Poparcie dla partii politycznych – Zagłosuj i zobacz wyniki!

W piśmie czytamy, że „Telewizja Polska wyraża żal, że niemieckie Wydawnictwo Bauer, organizator Telekamer 2021, zakpiło sobie z najlepszej woli i uczciwości widzów TVP biorących udział w plebiscycie i przekształciło Telekamery w narzędzie walki z Telewizją Polską”. Krytycznie odnosząc się do konkurencji piszą również, że w większości kategorii wygrał „szorujący po dnie oglądalności” TVN”. Dodają, że władze TVN chcą „klęskę ich telewizji w realu przypudrować fikcją sukcesu w ustawionym plebiscycie”. TVP ze smutkiem stwierdza na końcu, że konkurs Telekamer „umiera w niesławie na naszych oczach w odium manipulacji i wielu niejasności”.

WAŻNE:  SONDA: Czy Grzegorz Schetyna powinien odejść z funkcji szefa PO? Znów przegrali

Organizator konkursu jest zdziwiony komentarzem Telewizji Polskiej. Twierdzi, że zasady konkursu nie zostały w tym roku zmieniane. Wyniki zależały od popularności danych programów, prezenterów czy aktorów wśród czytelników magazynu.

Źródło: Komunikat Centrum Informacji TVP/tvp.info

Komentarze
0 2
Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %