SONDA PREZYDENCKA: Na kogo Polacy zagłosują w wyborach na prezydenta Polski?

Czas czytania:1 Minut, 32 sekund
w: 692
SONDA PREZYDENCKA: Na kogo Polacy zagłosują w wyborach na prezydenta Polski?

Sonda prezydencka związana z wyborami na prezydenta Polski 2020. Wybory na prezydenta Polski odbędą się już wkrótce. Kolejnego prezydenta Polski wybierać będziemy w maju 2020 roku, więc będzie to już niedługo. Najpierw odbędzie się pierwsza tura wyborów w której wystartują wszyscy zarejestrowani kandydaci. Dwie osoby które uzyskają najwyższy wynik zebranych głosów przejdą do drugiej tury wyborów, która to wyłoni zwycięzcę.

W ostatnich wyborach wielu Polaków spotkało duże zaskoczenie. Młody kandydat Prawa i Sprawiedliwości, poseł Andrzej Duda w szybkim tempie zdobył popularność i przysposobił sobie serca większej części Polaków. Zaskoczony sztab Bronisława Komorowskiego nie potrafił poradzić sobie ze skutecznym prowadzeniem kampanii wyborczej. Słynne już wypowiedzi byłego prezydenta oraz jego dziwne i niestosowne zachowania spowodowały, że  stracił sympatię dużego grona obywateli. Kampania wyborcza w 2015 roku objawiła niedoskonałości Bronisława Komorowskiego, ale pozwoliła wypłynąć młodemu, energicznemu i sprawnemu politykowi Prawa i Sprawiedliwości Andrzejowi Dudzie.

WAŻNE:  Tego się nie spodziewaliśmy! Wiemy kogo W. Cejrowski popiera w wyborach do PE!!!

Sonda prezydencka 2020

Sonda prezydencka na rok 2020 zawiera listę kandydatów którzy zgłosili na ten moment chęć ubiegania się o stanowisko prezydenta Polski. Możemy się spodziewać, że o drugą kadencję będzie chciał powalczyć obecny prezydent Andrzej Duda. Znamy już kandydata głównej partii opozycyjnej – Małgorzata Kidawa-Błońska będzie kandydatką Koalicji Obywatelskiej. Kandydat Lewicy na prezydenta to Robert Biedroń. Prawybory prezydenckie w Konfederacji wygrał poseł Krzysztof Bosak i to on będzie startował w wyborach prezydenckich. Polskie Stronnictwo Ludowe będzie reprezentował Władysław Kosiniak-Kamysz. W wyborach na prezydenta RP ma zamiar wystartować także znany dziennikarz i prezenter Szymon Hołownia.

SONDA PREZYDENCKA: Na kogo Polacy zagłosują w wyborach na prezydenta Polski?
 Loading ...

Wybory niejednokrotnie pokazały już, że wszystko jest możliwe. Już za kilka miesięcy będziemy wiedzieli kto w latach 2020-2025 będzie prezydentem Polski. Wszystko wskazuje jednak na to, że walka będzie bardzo zacięta. Sam Andrzej Duda obecnie atakowany jest z powodu poparcia dla ustawy reformującej sądy. Kontrowersyjne działania i słowa prezydenta skłonią wiele osób do zastanowienia się nad tym, czy chcieliby drugiej kadencji Andrzeja Dudy na stanowisku prezydenta RP.

WAŻNE:  Adam Bielan: Prezes ZNP razem ze Schetyną chcą obalić rząd PiS
Komentarze
0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %