SONDA: Czy uważasz, że koalicja z PSL to koniec Kukiz’15?

Czas czytania:1 Minut, 45 sekund
w: 369
SONDA: Czy uważasz, że koalicja z PSL to koniec Kukiz’15?

Koalicja z PSL zaskoczyła wielu. Paweł Kukiz od wielu lat jawił się jako buntownik. Walczył on z panującym w Polsce układem politycznym. Układ ten miał polegać na tym, że duże partie polityczne utrzymują w Polsce stan w którym to kto będzie zasiadał w sejmie zależy od ustaleń zarządu lub też prezesa danej partii. System wyborczy w Polsce jest ustalony tak, że ten kto ma najwyższe miejsca na liście kandydatów ma największe szanse na zdobycie mandatu posła na Sejm.

Paweł Kukiz wraz ze swoim ruchem powstałym przed wyborami w 2015 roku walczył zajadle przeciwko takim praktykom. Ruch Kukiz’15 powołany został w celu likwidacji takiego systemu wyborczego. Powstania systemu w którym to jednomandatowe okręgi wyborcze będą decydowały o tym kto jest posłem czyli delegatem z danego regionu. Niestety podczas 4 letniej kadencji Sejmu posłom z ramienia Kukiz”15 nie udało się osiągnąć takiego zamierzenia.

WAŻNE:  Kwaśniewski zaskakuje: To zwycięstwo. Trzeba docenić Morawieckiego

Czy kolacja z PSL to koniec ruchu Kukiz'15?

View Results

SONDA: Czy uważasz, że koalicja z PSL to koniec Kukiz'15?
 Loading ...

Lider Kukiz”15 czyli Paweł Kukiz zajadle walczył przeciwko partiom, które korzystają z okazji i obsadzają swoimi członkami ważne państwowe instytucje. Było to bardzo krytykowane przez działaczy Kukiz”15. Do takich partii zaliczali Polskie Stronnictwo Ludowe. Paweł Kukiz nazywał ich zorganizowaną grupą przestępczą. O tym fakcie przypomniał na swoim Facebooku Janusz Korwin-Mikke. Cytował on wypowiedz Pawła Kukiza o PSL z 2015 roku: „Mieszkam w małej miejscowości na Opolszczyźnie. Widziałem zachowania PSL – nie powiem tego publicznie, nie będę zgłaszał tych spraw do prokuratury – ale byłem świadkiem sytuacji takich, gdzie ewidentnie można powiedzieć, że to jest zorganizowana grupa przestępcza.” Warto wspomnieć, że Kukiz’15 był ostatnio kojarzony z możliwością koalicji z ugrupowaniem Konfederacja, któremu to niewiele zabrakło w majowych wyborach.

WAŻNE:  SONDA PREZYDENCKA: Na kogo zagłosujesz w wyborach 28 czerwca? [WYNIKI]
Powody

Dlaczego nastąpiła koalicja z PSL? Lider ruchu Kukiz’15 wprawił w zakłopotanie wielu swoich zwolenników. Postanowił wyjaśnić tę sytuację na swoim facebooku. W swoim wpisie wyjawił powody takiej decyzji. Przyznał otwarcie, że brak pieniędzy uniemożliwiał jego ruchowi samodzielne zorganizowanie się do wyborów. „A co dopiero kampania, na którą partie posiadają dziesiątki milionów a stan naszego konta jest zerowy. PiS robi wszystko, by wykluczyć z wyborów wszystkie małe ugrupowania. By na »scenie politycznej« zostały tylko dwie partie – POPiS”.

Źródło: facebook Janusz Korwin-Mikke, facebook Paweł Kukiz, rp.pl

WAŻNE:  Koszmar Konfederacji! Dane PKW: Nie przekroczyli progu! A PiS niemal 50% głosów!

 

Komentarze
0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz