SONDA: Czy Tęczowa Matka Boska obraża Twoje uczucia religijne i Polaków?

Czas czytania:1 Minut, 40 sekund
w: 20912
SONDA: Czy Tęczowa Matka Boska obraża Twoje uczucia religijne i Polaków?

Po tym jak w internecie pojawiła się Tęczowa Matka Boska w Polsce rozpętała się prawdziwa burza. Sprawę nazwano profanacją świętego symbolu Polaków i katolików. Matka Boska Częstochowska jest w Polsce niewątpliwie wielkim symbolem od wielu pokoleń. Nieodłącznie związana z historią Polski, od wieków Polacy oddają jej cześć i szacunek.

W czasach Potopu szwedzkiego mimo prób nie udało się jej zniszczyć najeźdźcom. Wiele osób wymodliło sobie przed jej cudownym obrazem zdrowie i inne łaski. W czasie komunizmu kiedy władze nie pozwoliły na objazd kopii obrazu po Polsce, kard. Wyszyński polecił wozić samą ramę obrazu dla symboliki sytuacji. Jest to obraz symbol Polski i polskiej historii.

WAŻNE:  Mistrzowska riposta Gowina po wypowiedzi prof. Hartmana: "czasami nie wiem, gdzie się..."

Tęczowa Matka Boska nie spodobała się wielu ludziom w rządzie. Minister Joachim Brudziński szef MSWIA bardzo się oburzył przeróbką świętego dla wielu Polaków obrazu. Na twitterze ostro skomentował zachowanie autorki przeróbki „Żadne bajanie o wolności i 'tolerancji’ NIKOMU nie daje prawa do obrażania uczuć ludzi wierzących” – napisał minister.

Po tym jak w internecie krążyły zdjęcia Matki Boskiej Częstochowskiej w tęczowej aureoli do sprawy wkroczyła policja. Zatrzymano już 51-letnią kobietę, działaczkę organizacji „Obywatele RP”. zostaną jej postawione zarzuty z art. 196 Kodeksu Karnego. czyli: „kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

WAŻNE:  Beata Szydło wkrótce zostanie prezydentem Polski? To jest bardzo prawdopodobne

Czy Tęczowa Matka Boska obraża Twoje uczucia religijne?

View Results

SONDA: Czy Tęczowa Matka Boska obraża Twoje uczucia religijne i Polaków?
 Loading ...

Polska lewica stara się bronić autorki tej przeróbki. Sprawą zajęła się też Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Wśród obrońców autorki Tęczowa Matka Boska nie budzi oburzenia, a nawet stwierdzają że wygląda bardzo pięknie (Joanna Scheurig-Wielgus).

W dzisiejszych czasach rośnie liczba ateistów i ludzi o skrajnych lewicowych i liberalnych poglądach. Pojawia się coraz więcej osób, który symbole religijne, chrześcijańskie bardzo przeszkadzają. W ostatnim czasie mamy do czynienia z kulminacją takich wystąpień. Przed kilkoma dniami z okazji wystąpienia Donalda Tuska padło wiele obraźliwych słów pod adresem Kościoła. Duże poparcie ma też partia Wiosna, która jest otwarcie antyklerykalna. Polsce w coraz większym stopniu się laicyzuje co sprawia, że coraz mniej osób ma wrażliwość na tle religijnym.

WAŻNE:  Stanisław Janecki ostro: "postępowe kobiety zastąpiły mózgi cipami"
Komentarze
39 26
Happy
Happy
64 %
Sad
Sad
7 %
Excited
Excited
20 %
Sleepy
Sleepy
1 %
Angry
Angry
8 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz