SONDA: Czy lekcje religii w szkole powinny być w Polsce zlikwidowane? [WYNIKI]

Czas czytania:1 Minut, 48 sekund
w: 835
SONDA: Czy lekcje religii w szkole powinny być w Polsce zlikwidowane? [WYNIKI]

Polskie społeczeństwo słynie w Europie z tego, że ma wysoki wskaźnik religijności. Od upadku komunizmu mamy też lekcje religii w szkole. W czasach PRL dzieci musiały oddzielnie chodzi na katechezę do przykościelnych salek katechetycznych. Po upadku komunizmu w Polsce dzięki wielkiemu wkładowi Kościoła Katolickiego w ten upadek ustalono, że w szkołach podstawowych i średnich w ciągu tygodnia dwie godziny lekcyjne poświęcone będą lekcjom religii. Za finansowanie pracy katechetów, którymi są zarówno zwyczajni nauczyciele jak i osoby duchowne odpowiedzialne jest polski system szkolnictwa.

W ostatnim czasie coraz częściej jednak nasilają się głosy mówiące o tym, że lekcje religii powinny być wycofane ze szkół. Stołeczne Miasto Warszawa po wygranej wyborów przez Rafała Trzaskowskiego z Platformy Obywatelskiej planuje wprowadzić ograniczenia do jednej lekcji w tygodniu. Ponadto lekcje mają odbywać się na początku lub na końcu planu lekcji, tak żeby uczniowie którzy nie chcą uczęszczać na lekcje religii nie mieli tzw. okienka czyli przerwy lekcyjnej między lekcjami. Nie da się ukryć, że taki harmonogram lekcji spowoduje omijanie przez dzieci i ich rodziców tej lekcji, tak żeby wcześniej mogli skończyć lekcje w szkole.

WAŻNE:  Kwaśniewski zaskakuje: To zwycięstwo. Trzeba docenić Morawieckiego

Czy lekcje religii w polskich szkołach powinny być zlikwidowane?

View Results

SONDA: Czy lekcje religii w szkole powinny być w Polsce zlikwidowane? [WYNIKI]
 Loading ...

Lewicowo-liberalne środowiska coraz częściej i coraz głośniej chcą wycofania całkowicie religii ze szkół publicznych. Oskarżają często nauczycieli o indoktrynację religijną. Poza tym wśród żądań są też postulaty wycofania finansowania przez szkoły nauczycieli prowadzących takie lekcje, w tym księży. Warto dodać, że w Polsce mimo, że znakomita większość deklaruje przywiązanie do wiary religii katolickiej, świadomość i wiedzą na temat wyznania jest na bardzo niskim, wręcz prostackim poziomie. Sposób prowadzenia lekcji religii w wielu przypadkach pozostawia wiele do życzenia. W takim razie warto sobie przedstawić pytanie: Czy lekcje religii w szkole powinny być w znacznym stopniu zreformowane pod względem treści i bardziej efektywnego sposobu nauczania?

WAŻNE:  Senyszyn ostro: "Sutannowi pedofile mają swojego patrona Jana Pawła II"!

W wielu szkołach lekcja religii niestety bardzo często przypomina farsę. Często nauczyciele tego przedmiotu nie radzą sobie z zapanowaniem nad uczniami. Lekcje religii są przez uczniów traktowane jako luźny dodatek lekcyjny podczas którego niewiele się od nich wymaga. Ogromna większość uczniów nie wynosi kompletnie żadnej wiedzy z tych lekcji. Jest to też problemem Kościoła, że lekcje religii zamiast uczyć młodych ludzi wiedzy na jej temat, są w znacznym stopniu zaprzepaszczane poprzez niemerytoryczne prowadzenie lekcji przez katechetów.

WAŻNE:  Stanisław Janecki ostro: "postępowe kobiety zastąpiły mózgi cipami"
  • 3.2K
    Udostępnienia
Komentarze
0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz