SONDA: Czy Grzegorz Schetyna powinien odejść z funkcji szefa PO? Znów przegrali

Czas czytania:1 Minut, 45 sekund
w: 332
SONDA: Czy Grzegorz Schetyna powinien odejść z funkcji szefa PO? Znów przegrali

Po wynikach wyborów wielu uznało, że Schetyna powinien odejść z funkcji szefa Platformy Obywatelskiej. Wynik Koalicji Europejskiej zawiódł wiele osób. Kolejny raz Prawo i Sprawiedliwość pod przewodnictwem prezesa Jarosława Kaczyńskiego odniosło zwycięstwo. Wśród zwolenników opozycji coraz więcej osób mówi o tym, że Grzegorz Schetyna powinien odejść z tej funkcji ponieważ nie cieszy się sympatią wyborców. Ważnym argumentem są też nieskuteczne działania partii, która nadal nie zdobywa rosnącego poparcia Polaków.

O tym, że przewodniczący PO Grzegorz Schetyna powinien odejść ze stanowisko marzy też wielu jego przeciwników wewnątrz samej partii. Do jego wrogów należy też były poseł tej partii Stefan Niesiołowski. Co politycy o sobie uważają znajdziecie w artykule Ci politycy Platformy się nienawidzą: „Żałosna kreatura”, „wyrzucić go na zbity pysk”.  Politycy PO starają się teraz znaleźć przyczyny porażki. Kolejne ważne wybory już jesienią. Sławomir Neumann w rozmowie w radio ZET pytany o możliwość zmiany lidera PO przyznał otwarcie „Wybory w PO dokonają się wiosną przyszłego roku zgodnie ze statutem”. Oznacza to, że istnieją małe szanse na zmianę lidera opozycji. Najważniejsze jest tu pytanie czy Polacy chcieliby zmiany takiej zmiany lidera PO na kogoś innego?

WAŻNE:  Zwycięzcy (a) i przegrani wyborów do Parlamentu Europejskiego

Grzegorz Schetyna do Platformy Obywatelskiej należy od samego początku powstania tej partii tj. 2001 roku. W partii przez te lata pełnił wiele kluczowych funkcji.W latach 2001–2003 i 2004–2010 był sekretarzem generalnym partii, a później przewodniczącym klubu PO w parlamencie. Pełnił też funkcję ministra spraw wewnętrznych, ministra spraw zagranicznych, a także był marszałkiem Sejmu.

Czy Schetyna powinien odejść z funkcji szefa PO?

View Results

Funkcję przewodniczącego Platformy Obywatelskiej objął po wygraniu wewnętrznych wyborów w partii w styczniu 2016 roku. Schedę przejął po Ewie Kopacz, która na tym stanowisku zastąpiła Donalda Tuska. Od 2016 roku Platforma obywatelska nie wygrała żadnych wyborów. Nie da się ukryć, że dla osób które uważają, że Grzegorz Schetyna powinien odejść z PO nadszedł dobry czas żeby podnosić swoją propozycję.

Podczas ostatnich wyborów do Parlamentu Europejskiego pomysłem na wygranie wyborów była szeroka koalicja wielu ugrupowań opozycyjnych. Zaproszono też znane twarze polityków, którzy przed laty sprawowali najważniejsze funkcje jak premierzy Leszek Miller, Włodzimierz Cimoszewicz czy Jerzy Buzek. Tym razem znów Prawo i Sprawiedliwość cieszyło się największym poparciem społeczeństwa.

WAŻNE:  Koszmar Konfederacji! Dane PKW: Nie przekroczyli progu! A PiS niemal 50% głosów!

 

Komentarze
0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz