Wstrząsające! Samolot z 234 osobami stracił oba silniki i spadł na pole [VIDEO]

Czas czytania:1 Minut, 24 sekund
w: 448
Wstrząsające! Samolot z 234 osobami stracił oba silniki i spadł na pole [VIDEO]

Dziś wcześnie rano, 15 sierpnia samolot pasażerski Airbus A321 linii Ural Airlines około 10 minut po starcie z Moskiewskiego lotniska Żukowskij do Symferopola utracił działanie obu silników. Do zdarzenia doszło po tym jak podczas startu maszyny nadleciało stado ptaków, które najprawdopodobniej dostało się do silników i uszkodziło obydwa. Piloci po utracie działania wszystkich silników nie mieli innego wyjścia jak lądować awaryjne na pobliskich polach.

Do podobnego zdarzenia doszło 15 stycznia 2009 roku na rzece Hudson tuż przy nowojorskim Manhattanie. Wtedy samolot po tym jak uderzył w stado ptaków stracił działanie obu silników. Piloci podczas opadania maszyny zdecydowali, że pozostaje im wylądować na rzece Hudson. Nadspodziewane udane lądowanie samolotu US Airways zostało okrzyknięte cudem a pilot maszyny został w USA bohaterem.

WAŻNE:  Stan zdrowia Benedykta XVI jest coraz gorszy. Najnowsze video z papieżem-emerytem!

Tym razem także można mówić o cudzie. Samolot pasażerski w którym znajdowało się 234 osób stracił działanie silników. Piloci zmuszeni zostali do awaryjnego lądowania w… przypadkowym miejscu jakim było pole kukurydzy. Wrak samolotu znaleziono około 1 kilometra od pasu startowego lotniska. Nie trzeba być ekspertem lotnictwa by wiedzieć jakie zagrożenie niesie ze sobą uderzenie pędzącego dużego samolotu pasażerskiego wypełnionego po brzegi paliwem o luźny nierówny przypadkowy grunt. Możemy sobie tylko wyobrazić co czuli przerażeni pasażerowie.

Rosji mówi się o prawdziwym cudzie. Maszyna tak sprawnie opadła na ziemię, że samolot nie rozbił się na kawałki, a pasażerowie samodzielnie opuścili samolot. Rannych zostało ponad 20 osób. W sieci pojawiły się już nagrania pasażerów tego dramatycznego lotu. Media w Rosji chwalą kapitana samolotu, który został już obwołany bohaterem.

WAŻNE:  PILNE! Trener skoczków Stefan Horngacher OFICJALNIE ujawnił swoją decyzję!

 

 

Źródło: tvn24.pl/fakt.pl/nczas.com

Komentarze
0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz