Rząd PiS przekaże MILIARD zł dla TVP! Uzasadnienie? Zobaczcie…

Czas czytania:1 Minut, 22 sekund
w: 591
Rząd PiS przekaże MILIARD zł dla TVP! Uzasadnienie? Zobaczcie…

W lutym 2019 Sejm przyjął ustawę przekazującą ponad miliard zł dla TVP. Media publiczne mają według tej ustawy otrzymać z budżetu państwa 1,26 miliarda złotych. Jakie jest uzasadnienie tego ogromnego transferu pieniędzy to mediów? Przekazany miliard zł dla TVP ma być rekompensatą za ubytek wpływów z opłat za abonament w latach 2018-2019. Dofinansowanie telewizji publicznej tak ogromną kwotą w roku wyborczym spotkało się z dużą krytyką.

Jak przekonują politycy, pieniądze mają pójść głównie na regionalne oddziały TVP, na Polskie Radio oraz jego regionalne oddziały. Od dawna znany jest fakt, że regionalne oddziały publicznych mediów nie radzą sobie dobrze na konkurencyjnym rynku. Przez tzw. programy misyjne trudno byłoby się im utrzymać bez państwowego dofinansowania. Sprawę miały ratować wpływy z abonamentu, jednak coraz większe grupy osób w Polsce są zwolnione z tej opłaty. Miliard zł dla TVP i innych mediów publicznych ma pozwolić im sprawnie działać.

WAŻNE:  Emerytura Tuska? Dostanie ogromną z UE. W dodatku wcześniej niż Polacy

Prezydent Andrzej Duda mimo wstępnej nieprzychylności dla tej ustawy już zdecydował. Podpisze on powyższą ustawę przekazującą ponad miliard zł dla TVP z budżetu państwa polskiego. Sprawa budzi duże kontrowersje, ponieważ wielu widzów, dziennikarzy oraz polityków opozycji zarzuca telewizji prowadzenie prorządowej propagandy.

W Sejmie trwałą bużliwa debata na ten temat. Na temat tego ogromnego dofinansowania telewizji publicznej wypowiedział się  m.in. Piotr Liroy-Marzec. Poseł krytykował finansowanie TVP twierdząc, że skoro mamy abonament nie powinny być reklam, a jeśli są reklamy w TVP to nie powinno być abonamentu.

WAŻNE:  Wstrząsające! Samolot z 234 osobami stracił oba silniki i spadł na pole [VIDEO]

Poniżej wystąpienie Roberta Winnickiego. Poseł również krytykował działania PiS oraz programy emitowane w telewizji publicznej. Zwracał też uwagę na propagandę większą niż w TVN.

https://www.youtube.com/watch?v=6e8MqPaCx3M

Źródło: youtube/money.pl

  • 1K
    Udostępnienia
Komentarze
0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz