Policja pokazuje film i dementuje fakenews Gazety Wyborczej. ZOBACZ NAGRANIE!

Czas czytania:1 Minut, 41 sekund
w: 561
Policja pokazuje film i dementuje fakenews Gazety Wyborczej. ZOBACZ NAGRANIE!

Oto kolejny fakenews Gazety Wyborczej. W miniony weekend ogólnopolskie media obiegła informacja o tym, że dzieci bawiące się wokół pomnika smoleńskiego zostały zatrzymane. Chłopcy bawiący się na placu Piłsudskiego mieli zostać wylegitymowani i pouczeni, a hulajnogi zabrane do radiowozu. Powodem miało być jedynie to, że dwoje nastolatków jeździło sobie na hulajnogach wokół pomnika zbudowanego dla pamięci osób, które straciły życie w katastrofie smoleńskiej.

Szybko jednak okazało się, że wiadomości przekazane przez Gazetę Wyborczą nie są do końca prawdziwe. Wygląda na to, że to zwykły fakenews Gazety Wyborczej. Treść artykułu sugerować miała, że Policja nadgorliwie, a wręcz obsesyjnie strzeże pomnika Lecha Kaczyńskiego oraz stojącego kilkadziesiąt metrów dalej pomnika wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej. Informację dalej szybko przekazały kolejne media, a wiadomość rozeszła się w mediach społecznościowych. Fakty były jednak inne.

WAŻNE:  Czarneckiemu puściły nerwy: szarżował wprost w pracownika TVP [VIDEO]

Komentarz biura prasowego Komendy Stołecznej Policji mówił jasno o tym, że nastolatkowie wjeżdżali na pomnik: „Dostaliśmy zgłoszenie, że dwaj nastolatkowie uderzają kołami od hulajnogi o pomnik smoleński. Dlatego zostali wylegitymowani, a hulajnogi zostały im po chwili oddane. Nie zostali zatrzymani, a pomnik nie został uszkodzony”. Dla potwierdzenia swoich słów, na twitterze na oficjalnych profilu Komendy Stołecznej Policji w Warszawie opublikowania nagranie z monitoringu. Zobaczcie poniższe nagranie i oceńcie.

Na nagraniu widzimy, że pomnik posiada niewielkie ślady po uderzeniach kołami hulajnogi. Materiał z którego zbudowano pomnik wydaje się być porysowany. Według doniesień policji jednak nie nastąpiło żadne uszkodzenie pomnika. Być może ślady te dało się bardzo łatwo usunąć.

WAŻNE:  Wypadek Szydło: Mamy nagranie z wypadku [VIDEO]
Policja pokazuje film i dementuje fakenews Gazety Wyborczej. ZOBACZ NAGRANIE!
fot.twitter/polskapolicja

 

Policja zamieścił filmik z krótkim, ale wymownym komentarzem. Odniosła się do materiału programu FAKTY TVN oraz nieprawdziwych informacji przekazanych przez Gazeta Wyborcza oraz powiązanych z nią portal gazetaPL. Stwierdzono, że Fakty TVN swoim programie na ten temat „tworzą fikcję”, a gazetaPL opatrzono hashem „stop Fake News”. Pozostaje mieć nadzieję, że z pozoru poważne media najpierw będą weryfikować informacje, zamiast przekazywać nieprawdę taką jak ten fakenews Gazety Wyborczej.

Policja pokazuje film i dementuje fakenews Gazety Wyborczej. ZOBACZ NAGRANIE!
fot. screen twitter/polska policja
  • 363
    Udostępnienia
Komentarze
0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
100 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz