PILNE! Trener skoczków Stefan Horngacher OFICJALNIE ujawnił swoją decyzję!

Czas czytania:1 Minut, 41 sekund
w: 414
PILNE! Trener skoczków Stefan Horngacher OFICJALNIE ujawnił swoją decyzję!

Wraz z zakończeniem sezonu zimowych skoków narciarskich Stefan Horngacher oficjalnie ujawnił jaka jest jego decyzja dotycząca kontynuacji pracy w Polsce. Od dłuższego czasu pojawiały się informację, że jego sukcesy z polską kadrą zainteresowały inne reprezentacje narodowe. Trener Horngacher oficjalnie nie chciał się jednak wypowiadać na ten temat aż do zakończenia sezonu. Twierdził, że w czasie sezonu trzeba skupić się przede wszystkim na pracy. Tłumaczył to także niepotrzebnym zamieszaniem wokół kadry.

Od tygodni mówiło się już o tym, że trener Hornhacher może zostać trenerem reprezentacji Niemiec w skokach narciarskich. Sam jest Austriakiem, ale jego rodzina mieszka w Niemczech dlatego była to dla niego interesująca propozycja. Dla Horngachera trenowanie skoczków niemieckiej reprezentacji byłoby wielkim wyróżnieniem ze względu na fakt, że jest to drużyna z silnymi zawodnikami i z bogatą, pełną możliwości federacją. Po tym jak zwolniono obecnego trenera niemieckich skoczków, trener z wielkimi sukcesami w Polsce stał się jednym z kandydatów.

WAŻNE:  Dzień Sołtysa i Morawiecki: "Całe wakacje na wsi, doiłem krowy, używałem cepa"

Polski Związek starał się przekonywać do pozostania w polskiej kadrze. Trener od 3 lat pracuje z polską kadrą i odnosił w Polsce naprawdę wielkie sukcesy. Potrafił rozbudzić w wielu zawodnikach ich możliwości. Jeszcze przed kilkoma laty trudno było nam sobie wyobrazić, że skoczkowie jak Kubacki czy Żyła mogą zajmować indywidualnie miejsca na podium. Trener potrafił zorganizować naszych zawodników w taki sposób, że zdobywali podium w konkursach drużynowych. Jeszcze kilka lat temu wydawało się to nieosiągalne.

W związku z tym, że w Planicy zimowy sezon skoków dobiegł końca trener Horngacher oficjalnie mógł ogłosić swoją decyzję. „Ogłaszam oficjalnie, że nie będę kontynuować pracy z polską kadrą. Chcę podziękować całemu zespołowi, moim współpracownikom, kolegom, zawodnikom, mojemu przyjacielowi Adamowi Małyszowi. Te trzy lata to był najlepszy okres mojej kariery trenerskiej”– takie słowa zabrzmiały z jego ust podczas wywiadu dla TVP.

WAŻNE:  Zuckenberg: Facebook zmieni wygląd! Zobacz jak portal bardzo się zmieni

Trener m.in. ze względu na wygodniejsze dla niego warunki związane z rodziną, która mieszka w Niemczech postanowił objąć posadę trenera reprezentacji Niemiec. Oto cała wypowiedź trenera reprezentacji narodowej polskich skoczków narciarskich dla TVP w której Horngacher oficjalnie ogłasza swoją decyzję:

Żródło i fot: TVP Sport

  • 123
    Udostępnienia
Komentarze
0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
100 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz