NEWS: Mamy wyniki wyborów prezydenckich na Ukrainie! EXIT POLL

Czas czytania:1 Minut, 35 sekund
w: 342
NEWS: Mamy wyniki wyborów prezydenckich na Ukrainie! EXIT POLL

W dniu 31 marca 2019 roku na Ukrainie odbyły się wybory na prezydenta Ukrainy. Pierwsza tura wyborów nie rozstrzygnęła wyborów, dlatego II tura odbędzie się za 2 tygodnie. Prezydent na Ukrainie ma 5 letnią kadencję. Petro Poroszenko został prezydentem 5 lat temu po rewolucji na tzw. Euromajdanie.

Według wyników z narodowego badania exit poll przeprowadzonego po wyjściu wyborców z lokali I turę wyborów wygrał Wołodymyr Zełeński znany aktor, komik i biznesmen, który zdobył 30,4% głosów. Wcześniejsze sondaże nie potrafiły wskazać kto wejdzie do 2 tury wyborów. O drugie miejsce równo rywalizował Petro Poroszenka obecny prezydent oraz Julia Tymoszenko była premier tego kraju. Z przedstawionych wyników wyborów wynika, że do drugiej tury wejdzie Petro Poroszenko 17,8%. Julia Tymoszenko zajęła 3 miejsce z wynikiem 14,2% głosów.

WAŻNE:  SONDA: Czy Polacy popierają słowa RPO Adama Bodnara o nieludzkim zatrzymaniu mordercy 10-letniej Kristiny?

Wołodymyr Zełeński związany jest z prorosyjską częścią sceny politycznej. Stał się bardzo lubiany i popularny, kiedy odgrywał rolę zwykłego nauczyciela, który został prezydentem kraju. Petro Poroszenko był prezydentem przez ostatnie 5 lat. Przeprowadził wiele reform, opowiada się za integracją z zachodem. Wyborcy zarzucają mu jednak nadal szeroko rozwiniętą korupcję i fatalne warunki ekonomiczne w kraju.

W drugiej turze możemy spodziewać się przewagi młodego Wołodymira Żełeńskiego. Niemal 15 procentowa przewaga już w pierwszej turze wyborów powoduje, że jest on faworytem II tury wyborów na prezydenta Ukrainy.

WAŻNE:  Wybory już jesienią? SONDA: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach? WYNIKI

Zełeński jest znaną gwiazdą na Ukrainie. Wygrał ukraińską edycję „Tańca z gwiazdami”, zagrał w wielu komediach romantycznych. Sprzeciwia się ukraińskim ograniczeniom wprowadzonym m.in. dla rosyjskich artystów. Obecny lider w wyścigu o prezydenturę Ukrainy zagrałw serialu komediowym „Sługa narodu”. Odegrał tam postać nauczyciela historii, który nieoczekiwanie wygrywa wybory prezydenckie. Po wygraniu wyborów stara się nadal żyć skromnie tak jak wcześniej nie korzystając z żadnych przywilejów związanych z objęciem prezydentury.

Wołodymir Żełeński w trakcie kampanii wyborczej starał się unikać spotkań i debat z obecnymi ukraińskimi politykami i dziennikarzami. Swoją kampanię w dużej mierze buduję na podstawie swoich filmików i komunikatów w mediach społecznościowych.

WAŻNE:  Koszmar Konfederacji! Dane PKW: Nie przekroczyli progu! A PiS niemal 50% głosów!

Źródło: onet.pl/gazeta.pl

  • 30
    Udostępnienia
Komentarze
0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz