Michał Boni porzucony przez PO: „Muszę mieć jakąś szanse. Nie dano mi jej.”

Czas czytania:1 Minut, 24 sekund
w: 463
Michał Boni porzucony przez PO: „Muszę mieć jakąś szanse. Nie dano mi jej.”

W trakcie rządów Donalda Tuska Michał Boni był jedną z głównych twarzy rządu. Piastując funkcję Ministra Administracji i Cyfryzacji w drugim rządzie Donalda Tuska dał się poznać internautom niekoniecznie od dobrej strony m in. w sprawie ACTA. Głośnym medialnie faktem była też sytuacja, gdy Janusz Korwin Mikke widząc w pobliżu Michała Boniego podszedł i go spoliczkował. Miała to być kara za brak przeprosin z jego strony, kiedy to obrażał inne osoby, a sam podpisał tzw. lojalkę jako tajny współpracownik wcześniej zarzekając się, że to takiej sytuacji nigdy nie doszło.

WAŻNE:  Polacy wyparli się Jana Pawła II. Kochali, gdy był potrzebny, a teraz mają go gdzieś!

Od 2014 roku Michał Boni zasiada w Parlamencie Europejskim. W związku z upływem 5 letniej kadencji, w maju 2019 roku odbędą się wybory do Europarlamentu. Większość partii opozycyjnych w Polsce zawiązała koalicję nazywaną Koalicją Europejską. Jak się jednak okazuje, Michał Boni otrzymał miejsce na liście, które daje nikłe szanse na dostanie się do Europarlamentu. Polityk zamieścił na twitterze krótki wpis, który wydaje się być zrozpaczonym głosem wołającym o pomoc. W swoim wpisie Michał Boni napisał:

„Chce startowac KEuropejska i robic dobrze, to co robilem. Ale musze miec jakas szanse.Nie dano mi jej. Polska musi wygrac A ja bede Jej sluzyl w kazdy mozliwy sposob! Platformo, moze do zobaczenia…”

Już na początku lat 90 tych Michał Boni był podsekretarzem stanu w rządzie Tadeusza Mazowieckiego. W 1992 w chwili wydarzeń nazwanych jako „Nocna Zmiana” znalazł się jako tajny współpracownik SB na tzw. liście Macierewicza. Stanowczo zaprzeczał tym oskarżeniom, wyrzekając się jakiejkolwiek współpracy z SB.  W 2007 wydał oświadczenie, w którym jednak potwierdził publicznie, że w 1985 funkcjonariusze SB za pomocą szantażu wymogli na nim podpisanie deklaracji współpracy z SB. M. in. szantażowano go ujawnieniem zdrady małżeńskiej.

  • 2.4K
    Udostępnienia
Komentarze
0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz