Kwaśniewski zaskakuje: To zwycięstwo. Trzeba docenić Morawieckiego

Czas czytania:1 Minut, 2 sekund
w: 1561
Kwaśniewski zaskakuje: To zwycięstwo. Trzeba docenić Morawieckiego

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski lubi mieć swoje zdanie. Nie zawsze jego wypowiedzi zgodne są z linią polskiej opozycji i medialnego przekazu. Tym razem Kwaśniewski skomentował w Radiu Zet zakończenie negocjacji i porozumienie zawarte przez Polskę i Węgry z Unią Europejską. Jak juź wiemy weta nie będzie. Były prezydent jak przekonywał w Polsat News, w realność weta nie wierzył.

„Byłem przekonany, że do tego dojdzie, bo to jest ostatnia prezydencja Angeli Merkel i ona chciała zostawić Europę w porządku, jakimś ładzie, bo jest kobietą bardzo taką zdyscyplinowaną. – powiedział Kwaśniewski.”

WAŻNE:  Donald Tusk dostał list z UK z takim rysunkiem. Oto co napisano w treści

Aleksander Kwaśniewski pozytywnie odniósł się też do premiera Mateusza Morawieckiego. Nie skupił się na krytyce tak jak to robią nieustannie politycy obecnej opozycji. Podsumował sprawę kompromisu w negocjacjach Polski i Węgier w sprawie budżetu Unii Europejskiej bardzo pozytywnie. Szczególną rolę odegrał jego zdaniem premier Polski. Efekt negocjacji jego zdaniem to zwycięstwo.

„To jest zwycięstwo. Trzeba docenić premiera Morawieckiego, bo zgodził się na kompromis. Zwyciężył zdrowy rozsądek” – mówił o porozumieniu w sprawie unijnego budżetu w Radiu Zet.

WAŻNE:  SONDA PREZYDENCKA: Na kogo zagłosujesz w wyborach 28 czerwca? [WYNIKI]

Były prezydent obawia się jednak konsekwencji takiego nieugiętego postępowania polskiego rządu. Jak mówi „możemy być stratni na tym wojowaniu”. Zdaniem Aleksandra Kwaśniewskiego kanclerz Merkel, wbrew propagandzie PiS, jest politykiem życzliwym Polsce, jednak ponieśliśmy jako kraj wizerunkowe straty w Unii Europejskiej.

Źródło: radiozet/polsatnews/wprost.pl

Komentarze
1 1
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
100 %
Surprise
Surprise
0 %