George Soros o Merkel: ona poddała się polsko-węgierskiemu szantażowi

Czas czytania:1 Minut, 8 sekund
w: 857
George Soros o Merkel: ona poddała się polsko-węgierskiemu szantażowi

George Soros o Merkel wypowiedział się w dość krytyczny sposób. Szeroko znany i kontrowersyjny miliarder żywo komentował sytuacje związaną z groźbą polsko-węgierskiego weta w sprawie budżetu Unii Europejskiej. Pochodzący z Węgier Soros od dawna jest w złych stosunkach z rządem premiera Victora Orbana. 90 letni miliarder wspiera od lat swoim majątkiem inicjatywy mające na celu budowę otwartych społeczeństw, szczególnie w Europie. Zamieścił swój komentarz do ostatnich wydarzeń związanych z negocjacjami unijmego budżetu.

„Zawarty podczas unijnych negocjacji kompromis to najgorsze rozwiązanie ze wszystkich możliwych. Kanclerz Angela Merkel poddała się polsko-węgierskiemu szantażowi” – napisał amerykański miliarder pochodzenia węgiersko-żydowskiego George Soros.

Soros znany jest z negatywnego stosunku do konserwatywnego rządu Prawa i Sprawiedliwości w Polsce. Ma wielu wrogów przeciwnych jego postępowym pomysłom na funkcjonowanie społeczeństw. Oskarżany jest także wywołanie kryzysów walutowych na brytyjskiej walucie poprzez świadome spekulacje.

WAŻNE:  Pudzianowski o homoseksualistach: "Niech się nie obnoszą (..) powiem WYPIER...AĆ"

Czy George Soros to pozytywna postać w polityce?

View Results

George Soros o Merkel: ona poddała się polsko-węgierskiemu szantażowi
 Loading ...

W swoim tekście George Soros wprost pisze, że Merkel jako negocjator ze strony Unii Europejskiej dała się ograć. Zbyt mocno uległa polsko-węgierskiemu szantażowi. Radził pójść dalej i sprawdzić, czy rzeczywiście premierzy Polski i Węgier odważą się zrealizować weto. Tłumaczy też, że kompromis, który został wypracowany podczas negocjacji jest na rękę Victorowi Orbanowi.

Rozmywa on bowiem zasady powiązania wypłacania funduszy z przestrzeganiem praworządności i odkłada działanie mechanizmu do okresu po węgierskich wyborach w 2022 roku, co miało być głównym celem Orbana – pisze Soros.

 

WAŻNE:  "Pereira 88" na meczu z Izraelem. Koszulka dziennikarza TVP wywołała burzę w sieci! Liczba 88 to przecież symbolika...

Źródło:wprost.pl/wpolityce.pl

Komentarze
0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
100 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %