Donald Tusk 4 czerwca zszokuje Polaków? Wyciekło co będzie chciał powiedzieć

Czas czytania:1 Minut, 46 sekund
w: 341
Donald Tusk 4 czerwca zszokuje Polaków? Wyciekło co będzie chciał powiedzieć

W Gdańsku wraz udziałem Tusk 4 czerwca odbędą się uroczyste obchody rocznicy wolnych wyborów. W tym roku przypada 30 rocznica pierwszych po II wojnie światowej wolnych wyborów. Wolnych przynajmniej częściowo, ponieważ zgodnie z porozumieniami z władzą, minimum 2/3 głosów miało przypadać partii PZPR. Jakkolwiek były to wybory wolne to maksymalnie tylko 1/3 posłów mogła być wybrana w prawdziwie wolnych wyborach. Przypomnijmy, że prawdziwie w 100% wolne wybory do polskiego parlamentu odbyły się jesienią 1991 roku.

WAŻNE:  Emerytura Tuska? Dostanie ogromną z UE. W dodatku wcześniej niż Polacy

W związku z przypadającą rocznicą w Gdańsku odbędą się uroczyste obchody. W toku toczących się negocjacji nad przebiegiem obchodów tego wydarzenia oraz wielu nieporozumień władze centralne nie zaszczycą obchodów swoją obecnością. Już wiadomo, że na uroczystościach nie pojawi się też prezydent Andrzej Duda. Wygląda więc na to, że 4 czerwca uroczystości w Gdańsku będą składały się z wystąpień polityków obecnej opozycji. Donald Tusk 4 czerwca ma się również pojawić na obchodach.

Nowy program Platformy – Wielka Polska Obywatelska?

W internecie pojawiła się informacja, że podczas obchodów przedstawiciele Platformy Obywatelskiej będą chcieli przedstawić program dla Polski. Program bardzo rewolucyjny. Ma to być propozycja dla odnowienia Polski. Zakłada m.in. decentralizację kraju, odebranie wielu uprawnień władzy centralnej na rzecz władz regionalnych. Ma się posunąć nawet do likwidacji kilku ministerstw w celu przekazania ich kompetencji na rzecz władz regionalnych. Więcej informacji znajdziecie w tym tekście na portalu wnet.fm.

WAŻNE:  Charlie Hebdo znów kpi z religii! Karykatura Chrystusa na głowie ma...
Donald Tusk 4 czerwca zszokuje Polaków? Wyciekło co będzie chciał powiedzieć
fot. twitter.com/kpawlowicz

Z przecieków wynika, że obecna polska opozycja zamierza doprowadzić do zmiany ustroju państwa polskiego. Szerzej na temat szczegółów przeczytacie tutaj na portalu wnet.fm. Użytkownicy twittera podejrzewają że o potrzebie zmian ustrojowych w Polsce powie też Donald Tusk 4 czerwca w trakcie obchodów w Gdańsku. Ma to się zbiegać z oczekiwaniami wyborców PO. W ostatnim czasie wiele słyszymy o tym, że skoro zachodnia część Polski głosuje w większości na PO to powinien nastąpić podział kraju na dwie dzielnice. Warto też wspomnieć, że w mateczniku Platformy Obywatelskiej jakim jest Gdańsk coraz częściej podkreśla się odrębność historyczną miasta. Donald Tusk lubi dbać o swoją popularność. Polityk dostał list z UK z takim rysunkiem od dziecka.

Czy lubisz Donalda Tuska?

View Results

Donald Tusk 4 czerwca zszokuje Polaków? Wyciekło co będzie chciał powiedzieć Loading ...

Źródła: twitter/wnet.fm

Komentarze
0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz