Były polityk Janusz P. oskarżony przez prokuraturę! Chodzi o przestępstwo…

Czas czytania:48 sekund
w: 527
Były polityk Janusz P. oskarżony przez prokuraturę! Chodzi o przestępstwo…

Znany wszystkim Janusz P. były szef Partii Twój Ruch ma problemy. Jak informuje RMF FM dawnego szefa znanej wszystkim partii politycznej czekają problemy. Prokuratura wydała akt oskarżenia wobec biznesmena. Janusz P. nie przyznaje się do zarzucanej mu winy. Biznesmen składał wyjaśnienia dotyczące zarzucanych mu działań, jednak prokuratura ich nie uznała i skierowała akt oskarżenia.

Sprawa dotyczy podejrzenia przestępstwa na tle podatkowym. Biznesmen przed laty sprzedawał akcję i udziały w jednej ze swoich firm. W wyniku sprzedaży osiągnął dochód w wysokości 5,5 miliona złotych. Problem dotyczy zapłaty podatku dochodowego od tej sprzedaży. W tym przypadku podatek wynosił około 1 miliona złotych.

WAŻNE:  Kamil D. miał ponad 2,5 promila? Były dziennikarz TVP i TVN miał wypadek autem! "Ledwo trzymał się na nogach"

Na podstawie prowadzonego postępowania stwierdzono, że były poseł i były szef jednej z partii politycznych, które w poprzednich wyborach nie dostały się do parlamentu mógł popełnić przestępstwo. Jest to przestępstwo o charakterze skarbowym. Janusz P. miał nie zapłacić podatku dochodowego od tej sprzedaży. Skarb państwa miał stracić na tym 1 milion zł.

Źródło: fot.tvpinfo/RMF FM

 

  • 806
    Udostępnienia
Komentarze
0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz