Beata Szydło wkrótce zostanie prezydentem Polski? To jest bardzo prawdopodobne

Czas czytania:1 Minut, 47 sekund
w: 3774
Beata Szydło wkrótce zostanie prezydentem Polski? To jest bardzo prawdopodobne

Dyskusja czy premier Beata Szydło zostanie prezydentem Polski pojawia się co jakiś czas. Od dawna bowiem była polska premier i wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości należy do grona najbardziej lubianych i szanowanych polityków rządzącej partii. Skromna polityk z małopolski obecnie reprezentuje polskich obywateli w Parlamencie Europejskim jako europoseł.

Wszystko zaczęło się roku 2015. To wtedy Beata Szydło prowadząc kampanię wyborczą młodego i mniej znanego polityka. ówczesna kampania odniosła niespodziewany sukces.  W ciągu kilku miesięcy kandydat na prezydenta Polski Andrzej Duda dzięki ciężkiej pracy i pomocy Beaty Szydło z poparcia na poziomie kilkunastu procent osiągnął w II turze wyborów zwycięstwo nad Bronisławem Komorowskim. Co ważne, pierwsza tura wyborów prezydenckich w 2015 roku również zaskoczyła, ponieważ wygrał w niej Andrzej Duda w niewielkim stopniu wyprzedzając urzędującego prezydenta B. Komorowskiego.

WAŻNE:  Czy Polska powinna przestać mówić o Wołyniu dla dobrych relacji z Ukrainą?

To Beata Szydło wkrótce zostanie prezydentem Polski?

Dlaczego Beata Szydło wkrótce zostanie prezydentem Polski? Można na ten temat wysnuć wiele argumentów. Andrzej Duda w 2025 roku zakończy swoją kadencję. Jedną z osób którym najwięcej zawdzięcza jest właśnie Beata Szydło. Przeprowadziła z nim fantastyczną kampanię wyborczą, która zaprowadziło Andrzeja Dudę do pałacu prezydenckiego. Beata Szydło jest też bardzo ceniona wśród obywateli. W ostatnich wyborach do Europarlamentu osiągnęła niespotykany wynik wyborczy. W swoim okręgu zdobyła ponad pół miliona głosów!

WAŻNE:  Tego się nie spodziewaliśmy! Wiemy kogo W. Cejrowski popiera w wyborach do PE!!!

Beata Szydło prezydentem Polski może zostać również dlatego, że ma wizerunek typowej polskiej kobiety, matki Polki z małego miasteczka. Po kilku latach w Brukseli, po 2 latach na stanowisku premiera Polski pozostaje jej zmierzyć się z najwyższym urzędem w państwie. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że trudno szukać wśród polityków Zjednoczonej Prawicy bardziej pozytywnie odbieranej w społeczeństwie osoby z tak dużym doświadczeniem w polityce. Ostatnie medialne doniesienie tylko mogą utwierdzać w przekonaniu, że ubieganie się o ten urząd byłej polskiej premier jest kwestią bardzo poważnie rozważaną we władzach PiS.

WAŻNE:  Polacy wyparli się Jana Pawła II. Kochali, gdy był potrzebny, a teraz mają go gdzieś!

Wśród podzielonej opozycji trudno szukać nieskazitelnego i charyzmatycznego kandydata, którego pokochałaby Polska. Jeśli prawica wyznaczyłaby Beatę Szydło na swojego kandydata, jej przeciwna część strony politycznej miałaby nie lada wyzwanie. Kandydatura kobiety byłaby też atrakcyjna ze względów pragmatycznych. O dniu w którym kobieta zostałaby prezydentem marzy wiele Polek. Jednak o tym czy Beata Szydło wkrótce zostanie prezydentem Polski dowiemy się już w ciągu najbliższych kilku lat.

Komentarze
4 4
Happy
Happy
25 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
50 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
25 %