Ale numer! Krystyna Janda dostała nagrodę „za mądrość obywatelską” od miesięcznika „Kraków”

Czas czytania:1 Minut, 22 sekund
w: 618
Ale numer! Krystyna Janda dostała nagrodę „za mądrość obywatelską” od miesięcznika „Kraków”

Popularna aktorka Krystyna Janda w ostatnim czasie lubi wypowiadać się na tematy polityczne. Szczególnie po wyborach w 2015 roku. Jak wszyscy wiemy, aktorka nie potrafi zrozumieć, dlaczego Polacy głosują na Prawo i Sprawiedliwość. Jest to przecież dość powszechne zjawisko wśród polskich elit, celebrytów i aktorów. Znana jest sympatia tej grupy do opozycji i Donalda Tuska.

W wielu wywiadach aktorka święcąca triumfy w czasach PRL szczerze zdradza swoją niechęć, niezrozumienie, a czasem nawet pogardę dla wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Jak mówił Jacek Majchrowski prezydent Krakowa, Krystyna Janda to „głos kobiet, głos mniejszości, głos pokrzywdzonych”, „zawsze po stronie demokracji, praworządności, przeciwko konformizmowi i wygodzie, przeciwko propagandzie i manipulacji”.

WAŻNE:  "Pereira 88" na meczu z Izraelem. Koszulka dziennikarza TVP wywołała burzę w sieci! Liczba 88 to przecież symbolika...

Aktora wyraźnie wzruszona nagrodą przyznała, że nie spodziewała się takiego wyróżnienia. Nagrodę wręczył obecny prezydent miasta Krakowa Jacek Majchrowski, kandydujący niegdyś z ramienia SLD. Fragment wręczenia nagrody oraz komentarze tuż po odebraniu nagrody zobaczycie w poniższym materialne udostępnionym w serwisie twitter.

Aktorka powróciła do znanego już politycznego tonu swoich wypowiedzi. Jak można było usłyszeć aktorka dodała takie oto słowa: „Przez te ostatnie lata każdego dnia budzę się z uczuciem, że ktoś mi zrobił krzywdę. Przez te ostatnie lata co chwila w ciągu dnia staję oniemiała – ponieważ dostaję wiadomość, czy ktoś wypowiada się, ktoś wygłasza racje, na które nie ma odpowiedzi, na które nie można nawet zareagować. Ja po prostu staję co chwilę i nie mogę uwierzyć, że nagle żyje w kraju i w miejscu, gdzie ludzie mówią takie rzeczy, a inni ludzie w te rzeczy wierzą. Te systemy wartości, które wydawało mi się, że są uniwersalne, okazały się niestety uniwersalne tylko dla części ludzi”.

WAŻNE:  Charlie Hebdo znów kpi z religii! Karykatura Chrystusa na głowie ma...

Źródłó: wpolityce.pl oraz twitter.com/krakow_pl

Komentarze
0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz