Ale numer! Krystyna Janda dostała nagrodę „za mądrość obywatelską” od miesięcznika „Kraków”

Czas czytania:1 Minut, 22 sekund
w: 212
Ale numer! Krystyna Janda dostała nagrodę „za mądrość obywatelską” od miesięcznika „Kraków”

Popularna aktorka Krystyna Janda w ostatnim czasie lubi wypowiadać się na tematy polityczne. Szczególnie po wyborach w 2015 roku. Jak wszyscy wiemy, aktorka nie potrafi zrozumieć, dlaczego Polacy głosują na Prawo i Sprawiedliwość. Jest to przecież dość powszechne zjawisko wśród polskich elit, celebrytów i aktorów. Znana jest sympatia tej grupy do opozycji i Donalda Tuska.

W wielu wywiadach aktorka święcąca triumfy w czasach PRL szczerze zdradza swoją niechęć, niezrozumienie, a czasem nawet pogardę dla wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Jak mówił Jacek Majchrowski prezydent Krakowa, Krystyna Janda to „głos kobiet, głos mniejszości, głos pokrzywdzonych”, „zawsze po stronie demokracji, praworządności, przeciwko konformizmowi i wygodzie, przeciwko propagandzie i manipulacji”.

WAŻNE:  SONDA: Czy parodia Mszy na Paradzie Równości obraża katolików? TAK czy NIE

Aktora wyraźnie wzruszona nagrodą przyznała, że nie spodziewała się takiego wyróżnienia. Nagrodę wręczył obecny prezydent miasta Krakowa Jacek Majchrowski, kandydujący niegdyś z ramienia SLD. Fragment wręczenia nagrody oraz komentarze tuż po odebraniu nagrody zobaczycie w poniższym materialne udostępnionym w serwisie twitter.

Aktorka powróciła do znanego już politycznego tonu swoich wypowiedzi. Jak można było usłyszeć aktorka dodała takie oto słowa: „Przez te ostatnie lata każdego dnia budzę się z uczuciem, że ktoś mi zrobił krzywdę. Przez te ostatnie lata co chwila w ciągu dnia staję oniemiała – ponieważ dostaję wiadomość, czy ktoś wypowiada się, ktoś wygłasza racje, na które nie ma odpowiedzi, na które nie można nawet zareagować. Ja po prostu staję co chwilę i nie mogę uwierzyć, że nagle żyje w kraju i w miejscu, gdzie ludzie mówią takie rzeczy, a inni ludzie w te rzeczy wierzą. Te systemy wartości, które wydawało mi się, że są uniwersalne, okazały się niestety uniwersalne tylko dla części ludzi”.

WAŻNE:  Zuckenberg: Facebook zmieni wygląd! Zobacz jak portal bardzo się zmieni

Źródłó: wpolityce.pl oraz twitter.com/krakow_pl

Komentarze
0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz