KOLIK.PL

Nowy portal wolnych autorów.

SONDAŻ KWIECIEŃ 2019: Poparcie dla partii politycznych – Zagłosuj i zobacz wyniki!

Badamy kwietniowe poparcie dla partii politycznych. Rok 2019 zapowiada się bardzo emocjonująco ze względu na nadchodzące wybory. Czeka nas istny maraton wyborczy, w którym aż przez 3 sezony będziemy mieli do czynienia z kampanią wyborczą. W tym roku czekają nas bowiem wybory do Parlamentu Europejskiego (maj 2019), następnie odbędą się zaciekłe wybory do Sejmu i Senatu (jesień 2019). Kilka miesięcy później będzie już trwała kampania prezydencka. Wybory na prezydenta RP odbędą się w maju 2020 roku.

Politycy już przygotowują się do tegorocznej batalii. Początek roku rozpoczął się powstaniem inicjatyw takich jak chociażby „WIOSNA” Roberta Biedronia, „Polska Fair Play” Roberta Gwiazdowskiego, czy też „KONFEDERACJA” zrzeszająca koalicję ugrupowań związanych z Januszem Korwinem-Mikke, Piotrem Liroy-Marzec, Ruch Narodowym czy też Markiem Jakubiakiem. Partie wierzą, że dobry wynik w wyborach do Europarlamentu spowoduje wiarę wyborców w tę partię. Skutkować to może prawdopodobnym poparciem partii w jesiennych wyborach do polskiego parlamentu.

WAŻNE:  SONDA: Czy Grzegorz Schetyna powinien odejść z funkcji szefa PO? Znów przegrali

W wyborach do Parlamentu Europejskiego zawiązała się również koalicja, która liczy na to, że kandydując w koalicji pokaże Polakom, że jest w stanie wygrać ze Zjednoczoną Prawicą. Koalicja Europejska została stworzona póki co jedynie dla celów wyborów do Parlamentu Europejskiego. Uzyskany wynik może jednak zmienić decyzję co do formy w jakiej wystartują opozycyjne partie w wyborach jesiennych do Europarlamentu.

Na którą partię zagłosujesz w wyborach do Europarlamentu w 2019 roku?

SONDAŻ KWIECIEŃ 2019: Poparcie dla partii politycznych – Zagłosuj i zobacz wyniki! Loading ...

W związku z nadchodzącymi wyborami, wieloma sondażami warto sprawdzić poparcie dla partii politycznych wśród tych najbardziej wymagających wyborców, czyli internautów. Zachęcamy i zapraszamy Was do głosowania i udostępniania tej internetowej sondy dalej! Ostatnie sondaże prezentowane w mediach pokazują jasno, że Prawo i Sprawiedliwość może pochwalić się nadal wysokim poparciem wynoszącym około 40% głosującego społeczeństwa. Czu takie poparcie również jest wśród internautów? A może Koalicja Europejska ma tu większe poparcie? W internetowych sondach często dobre wyniki uzyskują mniejsze partie. Zagłosujcie w powyższej sondzie, a okaże się jakie jest tak naprawdę poparcie dla partii politycznych w Polskim internecie.

  • 258
    Udostępnienia
  • 258
    Udostępnienia
Komentarze

Dodaj komentarz

×

Polub nas na Facebooku!