Reklamy

KOLIK.PL

Nowy portal wolnych autorów.

SONDA PREZYDENCKA: Na kogo Polacy zagłosują w wyborach na prezydenta Polski?

Sonda prezydencka związana z wyborami na prezydenta Polski 2020. Wybory na prezydenta Polski odbędą się już wkrótce. Kolejnego prezydenta Polski wybierać będziemy w maju 2020 roku, więc będzie to już niedługo. Najpierw odbędzie się pierwsza tura wyborów w której wystartują wszyscy zarejestrowani kandydaci. Dwie osoby które uzyskają najwyższy wynik zebranych głosów przejdą do drugiej tury wyborów, która to wyłoni zwycięzcę.

W ostatnich wyborach wielu Polaków spotkało duże zaskoczenie. Młody kandydat Prawa i Sprawiedliwości, poseł Andrzej Duda w szybkim tempie zdobył popularność i przysposobił sobie serca większej części Polaków. Zaskoczony sztab Bronisława Komorowskiego nie potrafił poradzić sobie ze skutecznym prowadzeniem kampanii wyborczej. Słynne już wypowiedzi byłego prezydenta oraz jego dziwne i niestosowne zachowania spowodowały, że  stracił sympatię dużego grona obywateli. Kampania wyborcza w 2015 roku objawiła niedoskonałości Bronisława Komorowskiego, ale pozwoliła wypłynąć młodemu, energicznemu i sprawnemu politykowi Prawa i Sprawiedliwości Andrzejowi Dudzie.

WAŻNE:  SONDAŻ MARZEC 2019: Poparcie dla partii politycznych - ty też zagłosuj i zobacz wyniki!

Sonda prezydencka 2020

Sonda prezydencka na rok 2020 zawiera listę kandydatów którzy zgłosili na ten moment chęć ubiegania się o stanowisko prezydenta Polski. Możemy się spodziewać, że o drugą kadencję będzie chciał powalczyć obecny prezydent Andrzej Duda. Znamy już kandydata głównej partii opozycyjnej – Małgorzata Kidawa-Błońska będzie kandydatką Koalicji Obywatelskiej. Kandydat Lewicy na prezydenta to Robert Biedroń. Prawybory prezydenckie w Konfederacji wygrał poseł Krzysztof Bosak i to on będzie startował w wyborach prezydenckich. Polskie Stronnictwo Ludowe będzie reprezentował Władysław Kosiniak-Kamysz. W wyborach na prezydenta RP ma zamiar wystartować także znany dziennikarz i prezenter Szymon Hołownia.

WAŻNE:  Szczyt debilizmu Róży Thun: "Kierowca miał różaniec na lusterku, myślę: PISIOR."

Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich 2020?

View Results

SONDA PREZYDENCKA: Na kogo Polacy zagłosują w wyborach na prezydenta Polski? Loading ...

Wybory niejednokrotnie pokazały już, że wszystko jest możliwe. Już za kilka miesięcy będziemy wiedzieli kto w latach 2020-2025 będzie prezydentem Polski. Wszystko wskazuje jednak na to, że walka będzie bardzo zacięta. Sam Andrzej Duda obecnie atakowany jest z powodu poparcia dla ustawy reformującej sądy. Kontrowersyjne działania i słowa prezydenta skłonią wiele osób do zastanowienia się nad tym, czy chcieliby drugiej kadencji Andrzeja Dudy na stanowisku prezydenta RP.

WAŻNE:  Michał Boni porzucony przez PO: "Muszę mieć jakąś szanse. Nie dano mi jej."
Komentarze
×

Polub nas na Facebooku!