KOLIK.PL

Nowy portal wolnych autorów.

SONDA: Czy Polacy popierają słowa RPO Adama Bodnara o nieludzkim zatrzymaniu mordercy 10-letniej Kristiny?

Adam Bodnar pełniący funkcje Rzecznika Praw Obywatelskich w ostatnim czasie wywołał wiele kontrowersji. Chodzi o jego wypowiedź na temat zatrzymania mordercy 10-letniej dziewczynki z Mrowin. Słowa Adama Bodnara wywołały wielkie poruszenie. Dla wielu Polaków zabrzmiało to w taki sposób jakby A. Bodnar chciał bronić mordercy. Z drugiej strony trzeba zwrócić uwagę na polskie prawo, które wymaga udowodnienia winy.

Adam Bodnar Rzecznik Praw Obywatelskich został powołany na to stanowisko przez Sejm w 2015 roku podczas rządów Platformy Obywatelskiej i PSL.  Z wykształcenia jest prawnikiem, nauczycielem akademickim, doktorem habilitowanym nauk prawnych. Od lat jest też działaczem na rzecz praw człowieka, był przez kilka lat wiceprezesem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

WAŻNE:  SONDAŻ MAJ 2019: Poparcie dla partii politycznych – Zagłosuj i zobacz wyniki!

Szczególna krytyka na Adama Bodnara spłynęła za fragment oświadczenia który mówił  „Użyte przez policję środki wydają się w tym przypadku nieproporcjonalne i mają charakter pokazowy, stanowiący przykład manifestacji siły państwa wobec jednostki, do którego nie powinno dojść w demokratycznym państwie prawa”. A jakie jest wasze zdanie?

Czy popierasz słowa RPO Adama Bodnara o zbyt agresywnym zatrzymaniu mordercy dziewczynki?

View Results

SONDA: Czy Polacy popierają słowa RPO Adama Bodnara o nieludzkim zatrzymaniu mordercy 10-letniej Kristiny? Loading ...

W ostatnim czasie dzieje się wiele kontrowersyjnych wydarzeń. W Warszawie podczas parady równości mieliśmy do czynienia z parodią Mszy Świętej tu więcej na ten temat. Wszystko wskazuje na to, że w związku z nadchodzącymi wyborami do parlamentu, które odbędą się jesienią 2019 roku będziemy mieli coraz częściej do czynienia z prowokacjami politycznymi.

WAŻNE:  SONDA: Czy Grzegorz Schetyna powinien odejść z funkcji szefa PO? Znów przegrali
Komentarze

Dodaj komentarz

×

Polub nas na Facebooku!