Reklamy

KOLIK.PL

Nowy portal wolnych autorów.

SONDA: Czy parodia Mszy na Paradzie Równości obraża katolików? TAK czy NIE

Skandalem zakończyła się parodia mszy na sobotniej Paradzie Równości zorganizowanej przez środowiska LGBT+. Wyjaśnijmy, co oznacza ten skrót: G jak geje, L jak lesbijki, B jak biseksualiści, T jak transseksualiści, a znak plusa oznacza pozostałe mniejszości seksualne. Na specjalnie przygotowanej scenie odmówiono modlitwy, a także rozdawano „komunię”. Ornat „księdza” przyozdobiony był w tęczową flagę.

Takie zachowanie budzi u wielu osób odrazę i szarganie świętości. To kolejny przypadek w ostatnim czasie, w którym środowiska LGBT parodiują lub szargają wartościami ludzi wierzących. Warto wspomnieć niedawną paradą równości w Gdańsku, na której parodiowano procesję z Najświętszym sakramentem, gdzie zamiast Najświętszego sakramentu umieszczono obrazek kobiecej waginy. Z jednej strony takie zachowanie może być dla ateistów bez większego znaczenia. Z drugiej strony mamy jednak ludzi wierzących, dla których takie wydarzenia jasno pokazują, że kpi się z ich religii i ich uczuć.

WAŻNE:  Koszmar Konfederacji! Dane PKW: Nie przekroczyli progu! A PiS niemal 50% głosów!

Co prawda prowadzący i pomysłodawca, który prowadził parodię mszy zabrał głos na facebooku. Jest to Szymon Niemiec, nazywany jest tzw. biskupem samozwańczego Zjednoczonego Ekumenicznego Kościoła Katolickiego w Polsce. Napisał on m. in. „Chciałbym głęboko zaprotestować przeciwko łączeniu mnie z Kościołem Rzymskokatolickim. Jako kapłan Zjednoczonego Ekumenicznego Kościoła Katolickiego (United Ecumenical Catholic Church) po raz kolejny przypominam, że bycie księdzem nie jest równoznaczne z przynależnością do dominującej w Polsce religii rzymskokatolickiej”. Takie oświadczenie tego „biskupa” jednak nie wszystkich przekonało. Wyraźnie swoje zdanie w poniższej sondzie.

WAŻNE:  Tego się nie spodziewaliśmy! Wiemy kogo W. Cejrowski popiera w wyborach do PE!!!

Czy parodia Mszy na Paradzie Równości w Warszawie obraża Katolików?

View Results

SONDA: Czy parodia Mszy na Paradzie Równości obraża katolików? TAK czy NIE Loading ...

Warszawska parodia mszy to kolejny objaw wyraźnego konfliktu środowisk LGBT z polskim Kościołem i wiarą Polaków. Taki obór sprawy zaskoczył nawet dziennikarzy bedących na paradzie. Sprawą skomentował m.in. Klaudiusz Slezak, dziennikarz Polsatu. Zamieścił on w serwisie twitter video z tego wydarzenia. Fragment nagrania z tej imitacji mszy możecie zobaczyć poniżej:

To już kolejna taka sytuacja

Nie da się ukryć, że środowiska LGBT+ w ostatnim czasie nasiliły swoje działania wymierzone w Kościół Katolicki i jego wiernych. Warto przypomnieć niedawną sprawę przerobienia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Jedna z lewicowych aktywistek aureolę przerobiła na tęczę z flagi środowisk LGBT. Tzw. Tęczowa Matka Boska Częstochowska wywołała ogólnopolski skandal. W sprawie głos zabrał nawet minister Brudziński, szew MSWiA.

WAŻNE:  Kamil D. miał ponad 2,5 promila? Były dziennikarz TVP i TVN miał wypadek autem! "Ledwo trzymał się na nogach"

Źródło: https://twitter.com/KlaudiuszSlezak   / dziennik.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

×

Polub nas na Facebooku!