Reklamy

KOLIK.PL

Nowy portal wolnych autorów.

Senyszyn ostro: „Sutannowi pedofile mają swojego patrona Jana Pawła II”!

Niegdyś czołowa posłanka SLD Joanna Senyszyn ostro zaatakowała Kościół. Osoby od dłuższego czasu śledzące polską politykę wiedzą, że ataki na Kościół to częste zjawisko u byłej Pani poseł. W czasie zasiadała w Sejmie z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej wiele uwagi skupiała na tematach Kościoła. Wiele razu Joanna Senyszyn ostro wypowiadała się na tematy związane z religią w Polsce. W ostatnim czasie w związku z zajęciem się przez Kościół Katolicki w Polsce tematyką problemu przypadków pedofilii u księży pojawiło się wiele komentarzy.

Wśród komentujących znalazło się wielu „ekspertów” – najczęściej takich, którzy na co dzień są ateistami lub z Kościołem nie mają nic wspólnego. Wśród lewicowo-liberalnych dziennikarzy i pozostałych komentatorów pojawiła się niesamowita fala hejtu. Z taką falą nienawiści wobec Kościoła spotykamy się co jakiś czas. Każdy pretekst do krytyki jest wykorzystywany, a dany przykład wyolbrzymiany do ogromnych rozmiarów. Najważniejszym celem tych ludzi jak się wydaje, to zohydzić społeczeństwu religię, księży i Kościół.

WAŻNE:  Adam Bielan: Prezes ZNP razem ze Schetyną chcą obalić rząd PiS

Do komentujących sprawę dołączyła Joanna Senyszyn ostro krytykując działania księży i biskupów. Na jej koncie na twitterze widzimy bardzo dużo wpisów dotyczących Kościoła. Trudno wśród nich znaleźć pozytywne słowa o polskim duchowieństwie. Tym razem będąca profesorem nauk ekonomicznych Senyszyn ostro wypowiedziała się o pedofilach w sutannach. Najbardziej szokujące jest jednak to, że dołączyła do tego wielkiego Polaka Jana Pawła II.

W swoim wpisie na twitterze nazwała polskiego świętego, patronem sutannowych pedofilii. Napisała bowiem: „Zgodnie z logiką abp. Jędraszewskiego, sutannowi pedofile powinni być uznani za męczenników kościoła. Mają swojego świętego patrona JPII i obrońców w purpurze. Skąd w Episkopacie Polski tylu durniów i nieuków? I dlaczego stale eksponują swoją głupotę?”

Te słowa wydają się skandaliczne. Człowiek któremu Polska tak wiele zawdzięcza, człowiek z którego przez dziesiątki lat dumny był niemal każdy Polak został tak skandalicznie nazwany. Często Senyszyn ostro wypowiadała się na biężące tematy, jednak takie słowa są skandaliczne. Nie można winić papieża, wielkiego Polaka za to, że wśród księży tak jak w innych zawodach pojawiały się osoby o takich skłonnościach. A Wy jak uważacie? Co sądzicie o słowach Senyszyn?

 

Senyszyn ostro: "Sutannowi pedofile mają swojego patrona Jana Pawła II"!
fot. twitter.com/joannasenyszyn
  • 5.9K
    Udostępnienia
  • 5.9K
    Udostępnienia
Komentarze

Dodaj komentarz

×

Polub nas na Facebooku!