Znany prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz wytłumaczył słowo kobieta. Wypowiedział się na ten temat w dość zaskakujący sposób w swoim wpisie na portalu facebook. Przytoczył pewną historyczną ciekawostkę jakoby słowo miało znaczenie obraźliwe. Autor wielu książek, dziennikarz i publicysta, a z wykształcenia polonista Rafał Ziemkiewicz w taki sposób wskazał co oznacza słowo kobieta. W jego wpisie czytamy:
„Nie każdy wie, że słowo „kobieta” pochodzi od staropolskiej nazwy chlewu, „kob”, i pierwotnie, gdzieś do drugiej połowy wieku XVIII, oznaczało najgorszy sort służby; brzmiało więc mocno obelżywie (coś jakby „świniara”). (…)” – czytamy na wstępie.
Ziemkiewicz, słowo kobieta, a strajk kobiet i chlew
Ziemkiewicz słowo kobieta tłumaczy jako rozwinięcie staropolskiego słowa kob co miało nazywać się chlewem. Prawicowy komentator idąc dalej wskazał, że słowo to oznaczało najgorszy sort służby. Zdaniem autora sformułowanie to było bardzo obelżywe. Dlaczego dziennikarz nawiązał do kobiet? W kolejnych zdaniach okazuje się, że Rafał Ziemkiewicz nawiązuje do Strajku Kobiet w sprawie aborcji, który odbywał się po zaostrzeniu prawa do ochrony życia w Polsce.

Nazwa chlewu zdaniem Ziemkiewicza ma więc, wiele wspólnego z działaniami samozwańczych liderek tych strajków. Kobiety te stosują dość mało realne żądania względem rządu. Prawicowi komentatorzy kolejny raz krytycznie odnoszą się do postępowych kobiet. Warto wspomnieć tu słowa Stanisława Janeckiego, gdy pisał „postępowe kobiety zastąpiły mózgi cipami”.
Liderka strajku jasno deklarowała to, że głównym celem tych strajków jest obalenie rządów Prawa i Sprawiedliwości. Przez co straciła wiele głosów poparcia. Nie da się ukryć, że ogromna część uczestników marszów jak i strajków po prostu obawiała się tego, że jako młode kobiety będą musiały urodzić zdeformowane szczątki człowieka, który nie będzie w stanie żyć. Niestety wygląda na to, że pewne osoby chcą zbić polityczny kapitał podpinając pod strajkujących swoje własne polityczne cele i ambicje.
Nie każdy wie, że słowo „kobieta” pochodzi od staropolskiej nazwy chlewu, „kob”, i pierwotnie, gdzieś do drugiej połowy…
Opublikowany przez Rafała Ziemkiewicza Sobota, 14 listopada 2020
fot. facebook Rafała Ziemkiewicza