KOLIK.PL

Nowy portal wolnych autorów.

„Pereira 88” na meczu z Izraelem. Koszulka dziennikarza TVP wywołała burzę w sieci! Liczba 88 to przecież symbolika…

Samuel Pereira pojawił się w koszulce Pereira 88 na meczu z Izraelem. Jest to dziennikarz, publicysta związany ze środowiskiem polskiej prawicy. Obecnie jest szefem portalu informacyjnego tvp.info. Dziennikarz nie ukrywa swojej sympatii do Prawa i Sprawiedliwości i swoich konserwatywnych poglądów. Wcześniej związany z redakcją Gazety Polskiej oraz portalu niezalezna.pl.

Wśród polskich internautów duże zaskoczenie wywołała sytuacja z poniedziałkowego meczu piłki nożnej. W Warszawie na Stadionie Narodowym odbył się mecz reprezentacji Polska – Izrael. Wśród kibiców znajdujących się na trybunach znalazł się również Samuel Pereira. Dziennikarz portalu tvp.info z tej okazji założył sportową piłkarską koszulkę ze swoim nazwiskiem oraz z 88 numerem zawodnika.

"Pereira 88" na meczu z Izraelem. Koszulka dziennikarza TVP wywołała burzę w sieci! Liczba 88 to przecież symbolika... Loading ...

Koszulka z napisem Pereira 88 wywołała lawinę komentarzy w sieci. Wszystko przez znaczenie symbolu 88 w powiązaniu z Żydami. Czy szefowi portalu TVP.INFO chodziło o wywołanie zamieszania? Trudno jednoznacznie powiedzieć, jednak nie da się ukryć że znaczenie tej liczby wśród intelektualistów nie jest tajemnicą. Autor wpisu opatrzył zdjęcie komentarzem „Takie mecze to można oglądać!” i umieścił zdjęcie na którym wyraźnie widać numer na plecach.

Fala komentarzy w sieci

Po publikacji wpisu pojawiło się wiele komentarzy internautów. Większość z nich skojarzyła liczbę 88 z nazistowskim pozdrowieniem oznaczanym dla konspiracji liczbą 88. Współcześni neonaziści używają liczby 88 jako kod reprezentujący slogan „Heil Hitler”. Litera H jest ósmą literą alfabetu, więc 88 ma oznaczać HH, czyli właśnie Heil Hitler. Przykładowe komentarze twitterowiczów wyglądały np. tak:

WAŻNE:  Dulkiewicz nie wie kto jest premierem Polski? Koszmarna wpadka [VIDEO] Tak go nazwała!
"Pereira 88" na meczu z Izraelem. Koszulka dziennikarza TVP wywołała burzę w sieci! Liczba 88 to przecież symbolika...
fot. twitter/samuel pereira

"Pereira 88" na meczu z Izraelem. Koszulka dziennikarza TVP wywołała burzę w sieci! Liczba 88 to przecież symbolika...

Sam zainteresowany uważa, że osoby zdenerwowane koszulką z tym numerem szukają dziury w całym. Liczba 88 jak się okazało jest rocznikiem urodzenia dziennikarza TVP. W dyskusji wziął udział również prezenter Wiadomości TVP Piotr Adamczyk, więc dodał swój komentarz. W swoim wpisie na temat koszulki Pereira 88 skomentował komentarze wzburzonych internautów piszac: Dobrze, że ta Pani nie dotarła do tego zdjęcia z zeszłorocznego wypadu w Tatry. Okazałoby się, że prowokujesz od dawna.„.

Posługiwanie się antyżydowskimi sloganami byłoby dziwnym zachowaniem dziennikarza kojarzonego z PIS. W ostatnim czasie partia stara się łagodzić nieporozumienia. Najbardziej nagatywnie o Izraelu wypowiadali się przedstawiciele Konfederacji. Sytuacja bardziej wygląda więc, na zbieg okoliczności niż celowy zabieg.

WAŻNE:  Czarneckiemu puściły nerwy: szarżował wprost w pracownika TVP [VIDEO]

Źródło: twitter.com/SamPereira_

Komentarze

Dodaj komentarz

×

Polub nas na Facebooku!