KOLIK.PL

Nowy portal wolnych autorów.

Koszmar Konfederacji! Dane PKW: Nie przekroczyli progu! A PiS niemal 50% głosów!

W niedzielę 26 maja 2019 roku odbyły się w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. Polacy z niecierpliwością czekali na wyniki, które opublikowane zostaną podczas wieczoru wyborczego o godzinie 21:00.. Największe Polsce telewizje skorzystały z pracowni badawczej Ipsos. Firma badawcza przeprowadziła ogólnopolskie badanie exit poll z którego szacowane wyniki wyborów podano w wieczorze wyborczym.

Według badania exit poll podanego wieczorem, głosy Polaków kształtowały się następująco: PIS 42,4%, KE 39,1% WIOSNA 6,6%, KONFEDERACJA 6,1%, KUKIZ 15 4,1% LEWICA RAZEM  1,3%. Po przeliczeniu realnych głosów nad ranem wiele się jednak zmieniło! Jedna z partii najprawdopodobniej nie wejdzie do Parlamentu Europejskiego. Zwiększyła się również przewaga między Prawem i Sprawiedliwością a Koalicją Obywatelską.

WAŻNE:  Rząd PiS przekaże MILIARD zł dla TVP! Uzasadnienie? Zobaczcie...

Na obecną chwilę tj. poniedziałek godz 6:30 mamy już dane z oficjalnej strony Państwowej Komisji Wyborczej. Oficjalne dane z 26166 na 27285 obwodowych komisji wyborczych (95,9%) bardzo zaskakują. W wielu przypadkach różnią się od tych, które Polska wczoraj usłyszała. Najważniejszym aspektem jest tu sprawa Konfederacji. Z danych PKW wynika, że Konfederacja nie osiągnęła wyniku przekraczającego próg wyborczy tj. 5%. Oznacza to, że żaden z ich kandydatów nie dostanie się do Parlamentu Europejskiego. Wczorajsza radość okazała się niestety falstartem.

WAŻNE:  Ambasador USA G. Mosbacher zabrała głos w sprawie Ustawy JUST 447!

Koszmar Konfederacji! Dane PKW: Nie przekroczyli progu! A PiS niemal 50% głosów!

Aktualne wyniki z 95,9% komisji wyglądają następująco: PIS 46,0%, KE 37,87% WIOSNA 6,02%, KONFEDERACJA 4,55%, KUKIZ’15 3,71%, LEWICA RAZEM  1,23%. Można już więc potwierdzić, że Konfederacja nie znajdzie się w Europarlamencie. Najnowsze dane można znaleźć pod adresem PKW.

Komentarze

Dodaj komentarz

×

Polub nas na Facebooku!