Reklamy

KOLIK.PL

Nowy portal wolnych autorów.

Emerytura Tuska? Dostanie ogromną z UE. W dodatku wcześniej niż Polacy

Donald Tusk wkrótce osiągnie wiek emerytalny. Jak będzie emerytura Tuska po pracy na tak wysokim stanowisku w Unii Europejskiej? Kiedy Donald Tusk był premierem RP zarabiał na tym stanowisku kilkanaście tysięcy zł miesięcznie. Po zmianie pracy do Brukseli w portfelu Tuska zaszły jednak bardzo duże zmiany. Jako przewodniczący Rady Europejskiej zarabia około 125 tys. złotych miesięcznie! Już na samą przeprowadzkę do Brukseli otrzymał dodatek wynoszący 170 tysięcy złotych – pisał na swoich łamach dziennik „Fakt”.

To jednak nie jest informacja, która najbardziej zaskakuje. Jak mogliśmy przeczytać „Fakt” poinformował, że były premier Donald Tusk, który podniósł w Polsce wiek emerytalny do 67 lat, Tusk na emeryturę przejdzie już w wieku 62 lat – bo jest to wiek emerytalny jaki obowiązuje unijnych urzędników.  Tak naprawdę Donald Tusk dostanie ogromną emeryturę z UE. W dodatku wcześniej niż Polacy! Według szacunków dziennikarzy gigantyczna i wczesna emerytura Tuska może wynosić nawet 80 tysięcy złotych miesięcznie!

WAŻNE:  Dzień Sołtysa i Morawiecki: "Całe wakacje na wsi, doiłem krowy, używałem cepa"

Daje to niemal 1 milion złotych emerytury rocznie. Jak na polskie warunki Donald Tusk dzięki zastąpieniu Hermana Van Rompuya stanie się więc jednym z najzamożniejszych polskich polityków. Kadencja przewodniczącego Rady Europejskiej trwa maksymalnie dwa razy po 2,5 roku. Były przewodniczący Platformy Obywatelskiej swoją drugą kadencję skończy jesienią 2019 roku. Emerytura Tuska może i będzie wysoka, ale coraz bardziej można wątpić w to, że przejdzie również na emeryturę polityczną. Powinniśmy się spodziewać kolejnych przypadków jego wtrącania się w bieżącą polską politykę i dodawania kąśliwych komentarzy. Jak na polityka jest nadal w dość młodym wieku i sądząc po ostatnich jego wypowiedziach nie zamierza rezygnować z aktywności w polityce.

WAŻNE:  Tego się nie spodziewaliśmy! Wiemy kogo W. Cejrowski popiera w wyborach do PE!!!

Donald Tusk w 1980 r. ukończył studia historyczne na Uniwersytecie Gdańskim, w okresie PRL zajmował się działalnością opozycyjną. W Sejmie zasiadał przez 5 kadencji, raz był senatorem, od 2003 r. jest przewodniczącym Platformy Obywatelskiej, a na przestrzeni lat 2007-2014 premierem RP. W 2005 r. w drugie turze przegrał wybory na prezydenta RP z Lechem Kaczyńskim otrzymując 45,96% głosów.

Źródła: Fakt.pl/tvn24.pl

  • 385
    Udostępnienia
  • 385
    Udostępnienia
Komentarze

Dodaj komentarz

×

Polub nas na Facebooku!