Donald Tusk dostał list z UK z takim rysunkiem. Oto co napisano w treści

Donald Tusk dostał list z UK z takim rysunkiem. Oto co napisano w treści

W ostatnich dniach Donald Tusk dostał list z UK. Warto przypomnieć, że w 2014 roku zrezygnował z funkcji Prezesa Rady ministrów rządu RP i udał się do Brukseli. Jego starania o otrzymanie funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej przyniosły pozytywne skutki. W 2019 roku kończy swoją 2 i ostatnią kadencję w tej roli. Przeciwnicy polityczni w Polsce często zarzucają mu, że awans na to stanowisko otrzymał dzięki uległej polityce jego rządu wobec Niemiec. Tego nie można potwierdzić, jednak nawet brytyjski dziennik przyznaje, że Tusk otrzymał posadę dzięki Angeli Merkel. O tym pisałem w artykule: „The Guardian”: Donald Tusk został szefem Rady Europejskiej dzięki kanclerz Angeli Merkel .

WAŻNE:  Czarneckiemu puściły nerwy: szarżował wprost w pracownika TVP [VIDEO]

Wracając do tematu, Tusk opublikował na swoim koncie na instagramie zdjęcie listu, który rzekomo miała mu wysłać 6 letnia Sophie z Wielkiej Brytanii. Treść i zdjęcie listu znajdziecie poniżej. Jego treść w tłumaczeniu na język polski brzmi: „Drogi panie Tusk, Mieszkam w Wielkiej Brytanii. Wiem, że opuszczamy Unię Europejską. Ale myślę, że powinniśmy być przyjaciółmi” – napisać miała nieporadnym dziecięcym pismem 6-letnia Sophie z Londynu. W dalszej części krótkiego listu dziewczynka poprosiła Donalda Tuska o podpisane zdjęcie, które zamieści w swojej „Książce Europy”.

W zaprezentowanym liście Tusk otrzymał prezent od dziewczynki w postaci rysunku z dopiskiem „Narysowałam panu jednorożca”.  Jaka była reakcja szefa Rady Europejskie? Po tym jak Tusk dostał list z UK były polski premier wstawił je na swoje konto na instagramie dodając komentarz po angielsku „Zawsze będziemy przyjaciółki Sophie” dodając obok obrazek serduszka. Zobaczcie sami:

WAŻNE:  Charlie Hebdo znów kpi z religii! Karykatura Chrystusa na głowie ma...
View this post on Instagram

We will always be friends, Sophie ❤️

A post shared by Donald Tusk (@donaldtusk) on

 

Trudno powiedzieć czy naprawdę Tusk dostał list z UK czy może jest to zwykły zabieg marketingowy. Były polski premier w czasie swoich rządów znany był ze świetnie realizowanego PR-u i marketingu. Nie jest też tajemnicą, że za pół roku mija jego kadencja w Brukseli. Coraz częściej daje o sobie znać i wypowiada się na tematy związane z Polską. Trudno jednak wyobrazić sobie 6 letnią dziewczynkę, która śledzi wydarzenia polityczne i jest nimi zainteresowana. Czyżby Tusk szykował grunt pod swoją polityczną przyszłość w Polsce? Z pewnością pokażą to kolejne miesiące.

WAŻNE:  Donald Tusk 4 czerwca zszokuje Polaków? Wyciekło co będzie chciał powiedzieć

  • 65
    Udostępnienia
  • 65
    Udostępnienia
Komentarze