charliehebdo

Charlie Hebdo znów kpi z religii! Karykatura Chrystusa na głowie ma…

Francuska gazeta, Charlie Hebdo znów kpi z religii. Przypomnijmy, że w styczniu 2015 roku gazeta była na ustach całego świata. Sławę zdobyła po ataku terrorystycznym na siedzibę redakcji. Zginęło wtedy 12 osób ,w tych 2 policjantów. Do budynku redakcji wtargnęło dwoje islamskich terrorystów bardzo dobrze wyposażonych w broń. W wyniku ataku zginęło aż 12 osób, a 11 zostało rannych.

Do tragedii doszło na skutek oburzenia osób wyznających islam. Spowodowane było to tym, że redakcja przedstawiła na okładce swojego tygodnia obraźliwą karykaturę Mahometa. Publikacja tej okładki wywołała falę oburzenia w krajach islamskich oraz wśród społeczności muzułmańskiej. Zamach zorganizowały osoby szkolone wcześniej przez Al-Kaidę. Sprawcy zostali zabici dwa dni później. Francja wprowadziła 3 dniową żałobę narodową, a w Paryżu zorganizowano wielki marsz w którym wzięło udział ponad milion osób.

WAŻNE:  Stanisław Janecki ostro: "postępowe kobiety zastąpiły mózgi cipami"

Jak widzimy Charlie Hebdo znów kpi z religii. W najnowszej okładce zaprezentowano karykaturę Chrystusa wiszącego na krzyżu. Na głowie narysowano mu męskie genitalia, przesłaniają mu oczy. Ma to symbolizować przymykanie oczu przez Kościół Katolicki na przypadki pedofilii. Na rysunku Jezus odsłania sobie oko – podpisane to zostało zdaniem – „Kościół otwiera oczy na pedofilię”.

Tygodnik istnieje od lat siedemdziesiątych. Zawiera w sobie wiele rysunków, karykatur i teksty autorów. Treść gazety zawiera w sobie wiele typowo liberalno-lewicowych, a nawet i tzw. lewackich treści. Krytykuje się w niej religię, prawicę, judaizm, chrześcijaństwo, islam jak o skrajne poglądy polityczne. Redakcja gazety mimo wielu głosów krytyki dalej działa i kontynuuje wydawanie pisma z powyższymi treściami.

WAŻNE:  Ci politycy Platformy się nienawidzą: "Żałosna kreatura", "wyrzucić go na zbity pysk".
  • 558
    Udostępnienia
  • 558
    Udostępnienia
Komentarze