Ambasador USA G. Mosbacher zabrała głos w sprawie Ustawy JUST 447!

Ambasador USA G. Mosbacher zabrała głos w sprawie Ustawy JUST 447!

Georgette Mosbacher zabrała głos w sprawie głośnej ustawy 447, która zdaniem wielu ma otwierać drogę do Żydowskich żądań finansowych względem Polski. Ambasador zamieściła komentarz po tym jak w ubiegłą sobotę w Warszawie odbył się duży marsz zorganizowany przez środowiska narodowe i związane z koalicją KONFEDERACJA. Marsz STOP 447 miał na celu sprzeciw wobec zagrożenia jakie niesie ustawa 447, która oficjalnym stanowiskiem Stanów Zjednoczonych popiera roszczenia organizacji chcących przejąć majątek Żydów zabitych w Holocauście. Znaczna część tych Żydów posiadała majątki w Polsce.

WAŻNE:  Stan zdrowia Benedykta XVI jest coraz gorszy. Najnowsze video z papieżem-emerytem!

W związku z zamieszaniem jakie w Polsce budzi ta ustawa głos zabrała Georgette Mosbacher ambasador USA w Polsce. Na swoim oficjalnym koncie w serwisie twitter opublikowała wpis o następującej treści:

„Powtarzam – ustawa JUST (447) nie nakłada na nikogo żadnych finansowych ani prawnych obciążeń. Jest to jednorazowy raport dla Kongresu USA, którego celem jest analiza postępu prac krajów w zakresie restytucji.”

 

Ambasador USA G. Mosbacher zabrała głos w sprawie Ustawy JUST 447!
fot. screen twitter.com/USAmbPoland

 

Przypomnijmy, że Georgette Mosbacher w ubiegłym roku została ambasadorem USA w Polsce. Już od dziesięcioleci związana jest z Partią Republikańską, zasiadała w jej władzach oraz sponsoruje młodych perspektywicznych działaczy partii. W lutym 2018 roku Stany Zjednoczone ogłosiły jej nominację na ambasadora USA w Polsce. Po tym jak w lipcu 2018 roku Senat Stanów Zjednoczonych potwierdził jej wybór, złożyła pod koniec sierpnia 2018 roku kopie listów uwierzytelniających w polskim ministerstwie spraw zagranicznych. 6 września oryginał złożyła na rece prezydenta RP Andrzeja Dudy.

WAŻNE:  Ale numer! Krystyna Janda dostała nagrodę "za mądrość obywatelską" od miesięcznika "Kraków"
Komentarze